Ukrainā atgriežas 17 Krievijas deportēti bērni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Ukrainā izdevies atgriezt 17 ukraiņu bērnus, kurus Krievija bija deportējusi uz savu teritoriju, ziņo labdarības organizācija "Glābjam Ukrainu".

Organizācijas publicētajos attēlos redzams, kā bērni atgriezušies Ukrainā un izkāpj no mikroautobusa. Viņi esot no Hersonas un Harkivas apgabala, un okupācijas laikā tika pārvietoti dziļāk okupētajās teritorijās vai izvesti uz Krieviju.  Bērnus izdevies atgriezt Ukrainas kontrolētajās teritorijās pēc vecāku vēršanās pēc palīdzības pie organizācijas.

Simtiem vai pat tūkstošiem ukraiņu bērnu no okupētajām teritorijām tikuši pārvesti uz Krieviju. Šī iemesla dēļ Starptautiskā Krimināltiesa izdevusi aresta orderi pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, viņu apsūdzot par kara noziegumiem saistībā ar bērnu deportāciju.

KONTEKSTS:

Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) izmeklētāji paziņoja, ka Krievijas veiktā ukraiņu bērnu piespiedu pārvietošana un deportēšana uz tās kontrolē esošajiem apgabaliem pārkāpj starptautiskās humanitārās tiesības un ir kara noziegums. Saskaņā ar Ukrainas datiem uz Krieviju ir deportēts vismaz 16 221 ukraiņu bērns, bet patiesais skaitlis varētu būt arī krietni lielāks.

Starptautiskā Krimināltiesa, kas atrodas Nīderlandes pilsētā Hāgā, par ukraiņu bērnu deportāciju izdevusi Krievijas prezidenta Putina un bērnu tiesībsardzes Marijas Ļvovas-Belovas aresta orderi. Putina arestēšana un izdošana Starptautiskajai Krimināltiesai ir maz ticama, bet tiesas izdotais aresta orderis varētu sašaurināt Putina iespējas ceļot, liedzot viņam apmeklēt valstis, kas atzīst Starptautiskās Krimināltiesas jurisdikciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti