ANO: Krievijas īstenotā ukraiņu bērnu piespiedu pārvietošana ir kara noziegums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievijas veiktā ukraiņu bērnu piespiedu pārvietošana un deportēšana uz tās kontrolē esošajiem apgabaliem pārkāpj starptautiskās humanitārās tiesības un ir kara noziegums. Ar šādu paziņojumu ceturtdien klajā nāca ANO izmeklētāji, brīdinot arī par iespējamiem noziegumiem pret cilvēci.

Saskaņā ar Ukrainas datiem uz Krieviju deportēts 16 221 ukraiņu bērns. Izmeklētāji nevarot apstiprināt konkrētus skaitļus, taču vērš uzmanību uz norādēm, ka Krievijas amatpersonas ir veikušas pasākumus, lai ukraiņu bērnus ievietotu institūcijās un audžuģimenēs un piešķirtu viņiem Krievijas pilsonību.

ANO Cilvēktiesību padomes pirms gada izveidotā augsta līmeņa izmeklēšanas komisija savā pirmajā ziņojumā konstatēja, ka Krievija ir pieļāvusi plašu pārkāpumu klāstu kopš tās pilna mēroga iebrukuma Ukrainā.

Daudzi no tiem ir kara noziegumi, teikts ziņojumā, norādot uz bērnu piespiedu pārvietošanu. Ziņojumā uzsvērti daudzi citi Krievijas pārkāpumi Ukrainā, kas pielīdzināmi kara noziegumiem, tostarp plaši uzbrukumi civiliedzīvotājiem un infrastruktūrai, slepkavības, spīdzināšana, izvarošanas un cita seksuāla vardarbība.

Maskava varētu būt atbildīga arī par vēl nopietnākiem "noziegumiem pret cilvēci", komisijai norādot arī uz Krievijas uzbrukumu vilni Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti