Rīta Panorāma

Telefonintervija ar "Rīgas Dzemdību nama" valdes priekšsēdētāju Santu Markovu

Rīta Panorāma

Būtiski samazina Vācijas ekonomikas izaugsmes prognozi

Ukrainas jaunieši atturīgi izsakās par mobilizāciju

Ukrainas jauniešiem divējādas sajūtas par mobilizāciju

Sestdien, 24. februārī, apritēs divi gadi kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā sākuma, un daļā sabiedrības jūtams dabisks nogurums no kara. Arī daļa Ukrainas jauniešu atturīgi vērtē iespējamo mobilizāciju un nokļūšanu frontē, taču daļa ir gatava cīnīties par dzimteni.

"Jaunie puiši šobrīd nav tik motivēti kā pirmajā mēnesī, kad pie mums sākās karš. Cilvēki gribēja aizsargāt mūsu pilsoņus un mūsu mājas. Bet patlaban, iespējams, ne visi," atzina 22 gadus vecais Kijivas iedzīvotājs Stass.

Par to, ka mobilizācija ir jūtīga tēma, galvaspilsētā Kijivā pārliecinājās Zviedrijas televīzijas žurnālisti. Daudzi jaunieši atteicās komentēt šo jautājumu, jo nevēlējās, lai viņus uzskatītu par gļēvuļiem un nodevējiem. Saprotams, ka viņiem aktuālāki ir izglītības, karjeras un personiskās dzīves jautājumi.

Cits noskaņojums ir militārajā internātskolā, kur mācās 15 gadu vecumu sasnieguši jaunieši. Daļa no viņiem karā zaudējuši vecākus, ir gatavi doties cīņā par dzimteni, tai skaitā 16 gadus vecā Olesja, kura sapņo kļūt par piloti.

Parlamentā izskatītais mobilizācijas likums paredz iesaukt armijā no 25 gadu vecuma, tāpēc skolniekiem un studentiem tas nedraud. Taču vietējie žurnālisti pauž bažas par Krievijas sociālo mediju kampaņām, kuru mērķis ir atturēt jaunos ukraiņus no dalības karā. Tāpēc svarīgi esot uzmanīgi pasniegt informāciju par notikumiem frontē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti