Zelenskis pateicas Latvijai par atbalstu Ukrainai virzienā uz Eiropas Savienību un NATO

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ikvakara uzrunā atkārtoti pateicās Latvijai par atbalstu, uzsverot Ukrainas centienus kļūt par Eiropas Savienības un NATO dalībvalsti.

"Ukraina vienmēr ir bijusi Eiropa. Ukraina vienmēr būs Eiropa. Krievijas bumbas nemainīs objektīvo realitāti. Realitāti, kuru ukraiņi aizstāv," teica Zelenskis.

Zelenskis ceturtdien Ukrainas galvaspilsētā Kijivā tikās ar Latvijas premjeru Krišjāņu Kariņu ("Jaunā Vienotība"). Ikvakara videouzrunā Ukrainas prezidents atkārtoti pateicās Latvijai par atbalstu. 

Viņš norādīja: "Kijevā tiekoties ar Latvijas premjerministru, es pateicos par jauno aizsardzības paketi mūsu valstij, par principiālo atbalstu visos līmeņos, sākot ar bruņojumu un politiku un beidzot ar sankcijām pret Krieviju un juridiskajiem jautājumiem."

Zelenskis arī uzsvēra, ka Ukraina turpina tiekties uz Eiropas Savienību un NATO, kā arī pateicās Latvijai par atbalstu šajā jomā: "Nemainīgi strādājam pie mūsu ārpolitikas diviem virzieniem – Eiropas un eiroatlantijas virzieniem. Ar visiem mūsu partneriem, ar ierēdņiem un sabiedriskajiem darbiniekiem, ar politiķiem un visām citām kopienām, kam ir ietekme. Es pateicos Latvijai par atbalstu Ukrainai abos šajos virzienos: Eiropas Savienība un NATO."

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti