Latvijas Radio no Ukrainas. Komandieris par kritušo latvieti: Viņš bija īsts nacionālists

Ukrainas varoņi – tā sestdien, 14. oktobrī, militārajā ceremonijā Kijivā tika godināti trīs 1. oktobrī Limanā nogalinātie Ukrainas bruņoto spēku ārvalstnieku leģiona brīvprātīgie karavīri, kuru vidū bija arī Latvijas pilsonis. Viņu komandieris kritušo latvieti raksturoja kā īstenu Latvijas patriotu.

Komandieris par Ukrainā kritušo latvieti: Viņš uzsvēra, ka pārstāv šeit Latvijas intereses
00:00 / 04:54
Lejuplādēt

Ir pagājušas divas nedēļas, kopš naktī uz 1. oktobri Ukrainas frontē Limanas apkaimē dronu uzbrukumā tika nogalināti četri Ukrainas bruņoto spēku ārvalstnieku leģiona karavīri.

Trīs no viņiem – latvieti, kura identitāti, respektējot tuvinieku vēlmi, neatklāsim, igauni Tanelu Krigulu, kā arī kādu ASV pilsoni pēdējā gaitā izvadīja sestdienas vakarā. Atvadīšanās no kareivjiem notika militārā ceremonijā Kijivā.

"Mēs esam pateicīgi viņiem par mūsu dzīvībām, par visu ukraiņu dzīvībām, par Ukrainas nākotni. Es lūdzu visus klātesošos kā apliecinājumu pateicībai un cieņai nostāties uz ceļiem mūsu karavīru Ukrainas varoņu priekšā."

Militārā ceremonijā Ukrainā izvada latviešu kritušo
Militārā ceremonijā Ukrainā izvada latviešu kritušo

Atvadīties bija ieradušies daudzi nogalināto cīņu biedri, arī vienības komandieris Radions Batuļins.

"Es biju tiešais komandieris viņu pēdējā uzdevumā. Šajā uzdevumā bija iesaistīti pārstāvji no visām brīvajām Eiropas valstīm, kas robežojas ar Ukrainu, kā arī tām, kas saprot bīstamību, atrodoties blakus Krievijai," sacīja Batuļins. "Dievs, svētī Latviju! Lai dzīvo Igaunija! Dievs, svētī Ameriku. Lai dzīvo Baltkrievija! Slava Ukrainai! Varoņiem slava!"

"Mēs visi raudam, raud visa Ukraina. Visiem ir smagi, bet vissmagāk ir mūsu varoņu ģimenēm. Šodien mēs redzam, ka tiek lauzti dabas likumi – vecākiem jāatvadās no saviem bērniem.

Visu klātesošo vārdā Ukrainas cilvēki sūta visdziļākos līdzjūtības apliecinājumus. Mēs neaizmirsīsim mūsu varoņus. Paldies visiem viņiem," ceremonijā izskanēja pateicības vārdi kritušajiem Ukrainas aizstāvjiem.

Militārā ceremonijā Ukrainā izvada latviešu kritušo
Militārā ceremonijā Ukrainā izvada latviešu kritušo

Karavīri gāja bojā naktī uz 1. oktobri. Viņi tikko bija atgriezušies no uzdevuma, kad uz viņu apmešanās vietu tika raidīti divi droni. Viena ēka tika nolīdzināta līdz ar zemi, paņemot līdzi četru karavīru dzīvības, tajā skaitā latvieti.

Tiešais komandieris Radions Batuļins, raksturojot kritušo Latvijas karavīru, Latvijas Radio pastāstīja, ka viņš vienībai bija pievienojies pirms aptuveni trīs mēnešiem: 

"Mēs jau paspējām paveikt vairākus ļoti veiksmīgus uzdevumus. Mūsu vienību pamatā veido baltkrievi, un viņš runāja par to, ka saprot – karš ar Krieviju nebeigsies, kamēr mēs neatbrīvosim Ukrainu un Baltkrieviju. Citādi Latvijai vienmēr pastāvēs draudi. Viņš bija īsts patriots, īsts nacionālists. Ļoti cienīja visu, kas attiecas uz Latviju.

Šeit viņš nebija kā kaut kāds veiksmes karavīrs vai uzpirktais, kā to varbūt apgalvo kāds no propagandas medijiem. Tas ir cilvēks, kas, pirmkārt, uzsvēra, ka pārstāv šeit Latvijas intereses."

Militārā ceremonijā Ukrainā izvada latviešu kritušo
Militārā ceremonijā Ukrainā izvada latviešu kritušo

Batuļins gan norādīja, ka reiz jāpienāk brīdim, kad kritušā karavīra vārds tiek atklāts sabiedrībai:

"No šādiem piemēriem būtu jāmācās nākamajām paaudzēm."

Kritušie karavīri tiks kremēti, un Latvijas pilsoņa pīšļi tiks nogādāti Latvijā.

Militārā atvadu ceremonijā godināts Ukrainā kritušais latviešu karavīrs
Militārā atvadu ceremonijā godināts Ukrainā kritušais latviešu karavīrs

KONTEKSTS:

1. oktobrī karadarbības zonā Ukrainā, Limanā, Kramatorskas rajonā, drona raidīta trāpījuma rezultātā gāja bojā Latvijas pilsonis.

Ārlietu ministrija un Latvijas vēstniecība Ukrainā frontē bojāgājušā karotāja ģimenei sola sniegt visu nepieciešamo atbalstu, tai skaitā segt repatriācijas izmaksas.

Kritušais brīvprātīgais, kura vārds, visticamāk, netiks atklāts, jo tā gribējis viņš pats, ir pirmais publiski zināmais kopš vispārējā Krievijas iebrukuma sākuma Ukrainā nogalinātais latviešu karavīrs.

Šis gan nav pirmais gadījums, kad cīņās Ukrainas frontē krīt karotāji no Latvijas. Viens brīvprātīgais krita 2014. gadā, cits tika smagi ievainots un mira vēlāk.

Šobrīd ir ziņas par 18 kaujiniekiem no Latvijas, kuri frontē sargā Ukrainas un arī Latvijas brīvību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti