Lielbritānijas un Polijas ārlietu ministri mudina ASV vienoties par palīdzības piešķiršanu Ukrainai

Lielbritānijas un Polijas ārlietu ministri Deivids Kamerons un Radoslavs Sikorskis kopīgā preses konferencē vērsās pie ASV Pārstāvju palātas un tās spīkera Maika Džonsona ar mudinājumu atbalstīt likumprojektu, kas paredz 60 miljardu dolāru vērtas militārās palīdzības piešķiršanu Ukrainai.

Kamerons uzsvēra, ka Polijai un Lielbritānijai ir politiskā griba atbalstīt Ukrainu un tās darīs visu, lai pārliecinātu citas valstis sniegt savu atbalstu.

"Mēs patiešām vēlamies, lai Kongress piešķirtu šos līdzekļus Ukrainas ekonomiskajam un, kas vēl svarīgāk, militārajam atbalstam. Vakar mēs kārtējo reizi vērojām milzīgos panākumus, ko Ukraina gūst, stājoties pretī Putina Krievijai Melnajā jūrā", sacīja Kamerons. "Viņi ir nogremdējuši 20%, vairāk nekā 20% no Krievijas Melnās jūras flotes. Un rezultātā Ukraina atkal eksportē graudus. Ukrainas ekonomika atkal aug. Melnā jūra atkal ir atvērta. Cilvēki runā par strupceļu frontē. Taču Melnajā jūrā strupceļa nav. Un mums jādara viss iespējamais, lai Ukraina šogad gūtu panākumus," uzsvēra Kamerons.

Kamerons pirms piektdien gaidāmās Minhenes drošības konferences, kurā viņš jau atkal mudinās kolēģus palielināt aizsardzību Ukrainai, jau apmeklējis Bulgāriju un Poliju.

Viedokļrakstā ASV politisko ziņu tīmekļa vietnei "The Hill" Apvienotās Karalistes ārlietu ministrs arī brīdināja, ka šobrīd nedrīkst izrādīt tādu vājumu, kāds tika izrādīts pret Hitleru aizvadītā gadsimta 30. gados.

ASV Senāts otrdien atbalstīja palīdzību Ukrainai, taču vēl vajadzīgs arī Pārstāvju palātas balsojums. Likumprojekts, kas tika apstiprināts ar 70 balsīm par un 29 balsīm pret, citstarp paredz vairāk nekā 95 miljardu dolāru piešķiršanu ASV sabiedrotajiem – 60 miljardus dolāru Ukrainai, 14 miljardus Izraēlai un tajā iekļauta palīdzība arī Taivānai.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti