Armijas jaunais komandieris: Ukraina pārgājusi no uzbrukuma uz aizsardzību

Jaunais Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks Oleksandrs Sirskis situāciju frontes līnijā novērtējis kā sarežģītu un atzīmējis, ka Ukraina ir pārgājusi no uzbrukuma darbībām uz aizsardzības operāciju, lai nogurdinātu ienaidnieku. To viņš norādījis intervijā Vācijas medijam "ZDF" vēl pirms iecelšanas Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieka amatā.

"Kopā ar aizsardzības ministru Rustemu Umerovu biju darba vizītē armijas daļās un vienībās, kas notur aizsardzību Avdijivkas un Kupjanskas virzienos," platformā "Telegram" pavēstīja virspavēlnieks.

"Operatīvā situācija ir ārkārtīgi sarežģīta un saspringta. Krievu okupanti turpina vairot savus pūliņus, un viņiem ir pārsvars karavīru skaita ziņā. Viņi nerēķinās ar zaudējumiem un turpina pielietot "gaļas triecienu" taktiku," skaidroja Sirskis.

Kā norādīja virspavēlnieks, viņš un Umerovs uzklausījuši brigāžu, taktisko grupu un grupējumu komandierus, kas "veic aizsardzības pasākumus ārkārtīgi sarežģītos apstākļos", kopā izanalizējuši esošos resursus un aizstāvju vajadzības.

"Atbilstoši darba rezultātiem pieņēmām vairākus svarīgus lēmumus, kas vērsti uz mūsu armijas daļu kaujas iespēju stiprināšanu un ienaidnieka darbību novēršanu," norādīja Sirskis.

"Mēs darām visu iespējamo, lai nepieļautu ienaidnieka iekļūšanu dziļi mūsu teritorijā un noturētu ieņemtās pozīcijas," uzsvēra virspavēlnieks.

Sirskis skaidrojis, ka Ukrainas operācijas mērķis ir nogurdināt ienaidnieku, nodarīt viņam maksimālus zaudējumus, izmantojot savus nocietinājumus, priekšrocības tehniskā ziņā, bezpilota lidaparātus, elektronisko karadarbību un sagatavotas aizsardzības līnijas.

Ukraina pāriet no uzbrukuma uz aizsardzību
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

Viņš arī atzīmējis, ka bezpilota lidaparātu loma karā ar katru dienu palielinās, jo abās pusēs pieaug to izmantošana. Tāpat Ukrainas bruņotajos spēkos manāma attālināti vadāmu uz zemes izvietotu robotizētu platformu izmantošana, kas ļauj glābt militārpersonu dzīvības.

Savukārt, atbildot uz jautājumu, kad karš beigsies un kādas ir izredzes to ātri pabeigt, Sirskis atbildēja, ka tas ir atkarīgs no atbalsta līmeņa un armijas darbību efektivitātes.

Tikmēr Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ikvakara uzrunā norādīja, ka Sirskis un aizsardzības ministrs Rustems Umerovs apmeklējuši frontes karstos punktus un risina esošās problēmas. Armiju stiprinās ar bezpilota lidaparātiem, elektroniskās karadarbības spējām, kā arī tiks nostiprinātas komandpozīcijas.

Trešdien, 14. februārī, norisināsies Ramšteinas jeb Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksme. Mediji vēsta, ka valstu koalīcija ziņos par to, kā norit gatavošanās amerikāņu iznīcinātāju F-16 pārvietošanai uz Ukrainu.

Ukrainas misijas NATO vadītāja Natālija Galibarenko intervijā izteikusies, ka sīkāka informācija būs pēc sanāksmes, bet pašlaik viss noritot pēc plāna un šī gada pavasaris esot tas laiks, kad iznīcinātāji varētu tikt piegādāti. Galibarenko atgādināja, ka apmācības sastāv no vairākiem uzdevumiem: ne tikai lidmašīnu apkopes un personāla un pilotu apmācības, bet arī nepieciešamās infrastruktūras sagatavošanas. Viņa piebilda, ka ne visi Ukrainas skrejceļi ir sagatavoti lidmašīnām F-16.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti