Rīta Panorāma

Intervija ar VUGD priekšnieku Mārtiņu Baltmani

Rīta Panorāma

Lietuvas "salmu dārzus" iekļauj UNESCO sarakstā

Zvērestu nodevis jaunais Argentīnas prezidents Havjers Milejs

Zelenskis Argentīnas prezidenta inaugurācijā runājis ar Orbānu

Amata zvērestu nodevis jaunais Argentīnas prezidents Havjers Milejs. Uz pasākumu bija ieradušies daudzi ārvalstu viesi, tai skaitā Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, un lielu interesi raisīja viņa tikšanās ar Ungārijas premjeru Viktoru Orbānu. 

Argentīnas prezidentu Mileju dēvē par anarhokapitālistu un salīdzina ar Amerikas Savienoto Valstu (ASV) eksperezidentu Donaldu Trampu. Pirmsvēlēšanu laikā Milejs pauda vairākas pretrunīgi vērtētas idejas, tajā skaitā par centrālās bankas likvidēšanu un vietējās valūtas – peso – aizstāšanu ar ASV dolāru, un arī runā pēc inaugurācijas lielākā uzmanība tika veltīta ekonomikai – valstī pēdējā laikā ir nopietnas problēmas un esot jāīsteno stingri taupības pasākumi. Jāsagatavojas grūtiem laikiem, un tikai pēc tam situācija uzlabošoties. Milejam arī būs jāpieņem lēmums, vai atbalstīt priekšgājēja noraidīto vairāku Latīņamerikas valstu brīvās tirdzniecības līgumu ar Eiropas Savienību.

Tikmēr mediju pārstāvji ne mazāku uzmanību veltīja Zelenskim un Orbānam, kurš sola bloķēt lēmumu par sarunu sākšanu ar Ukrainu par tās dalību blokā. 

Abi neplānoti satikās Mileja inaugurācijas ceremonijā, un internetā nofilmētajā īsajā video materiālā redzams, kā abi par kaut ko diskutē. Katrā ziņā priecīgā noskaņojumā neviens no viņiem nebija, un abu sejas izteiksmes bija diezgan nopietnas.

Ne Ukrainas, ne Ungārijas puse nesniedza oficiālus komentārus par abu līderu tikšanos.

Zelenskis vēlāk videouzrunā vien piebilda, ka runājis maksimāli atklāti.

Pēc vizītes Argentīnā Zelenskis dosies uz ASV, kur tiksies ar prezidentu Džo Baidenu.

Ungārija cenšas likt dažādus šķēršļus Eiropas Savienības atbalstam Ukrainai. Laikraksts "The Guardian" raksta, ka Ungārijas premjera sabiedrotie Vašingtonā rīkošot slēgtu tikšanos ar republikāņiem, lai panāktu ASV militārā atbalsta izbeigšanu Ukrainai. Tiek minēts, ka dažādas Ungārijas amatpersonas no šodienas piedalīsies divu dienu pasākumā, ko organizē konservatīvā domnīca "Heritage Foundation". Domnīca stingri iestājās pret ASV palīdzību Ukrainai.

Pirmajā dienā notiks paneļdiskusijas par karu Ukrainā, savukārt otrajā dienā daži no klātesošajiem, tostarp Kongresa locekļi no republikāņu partijas, ir aicināti pievienoties sarunām aiz slēgtām durvīm. Par to laikrakstam vēsta avots republikāņu rindās.

Savukārt Ungārijas vēstniecībai tuvu stāvošs diplomātiskais avots sacīja, ka Orbāns ir pārliecināts, ka palīdzība Ukrainai Kongresā netiks pieņemta. Tāpēc viņš cenšas bloķēt arī palīdzību no Eiropas Savienības. Daļa ekspertu gan uzskata, ka Orbāns cenšas bloķēt palīdzību vai vismaz draud ar tās bloķēšanu tikai tāpēc, lai Brisele atsaldētu fondu naudu, kas paredzēta Ungārijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti