ASV cietumā 81 gada vecumā miris Teds Kačinskis jeb «Unabomber»

ASV cietumā 81 gada vecumā miris Teds Kačinskis, saukts arī par "Unabomber". Viņš izcieta mūža ieslodzījumu par trīs cilvēku nogalināšanu, izmantojot vēstuļbumbas.

Hārvardā studējušais un bijušais matemātikas profesors Kačinskis 1998. gada maijā tika notiesāts ar mūža ieslodzījumu bez apžēlošanas tiesībām par to, ka kopš 1978. gada nosūtīja pa pastu 16 sprāgstošas vēstules, kuras atverot, trīs cilvēki gāja bojā un vēl 29 guva ievainojumus. Par saviem upuriem viņš izraudzījās galvenokārt universitāšu mācību spēkus un aviosabiedrības.

1993. gadā Federālās izmeklēšanas birojs (FIB) nodibināja īpašu nodaļu viņa meklēšanai. Par liecībām, kas ļautu notvert "Unabomber", tika izsludināta miljonu dolāru liela atlīdzība, un uz šo aicinājumu atsaucās desmitiem tūkstoši cilvēku.

Uz Kačinska pēdām izdevās nonākt, pateicoties viņa brālim. Tedu Kačinski arestēja 1996. gada aprīlī Montānas štatā, kur viņš mitinājās nelielā meža būdiņā.

Kačinskis bija izplatījis manifestu, paužot domu, ka zinātnes un tehnikas attīstība kropļo cilvēci. Tas aicināja uz pasaules revolūciju pret rūpnieciski tehnoloģisko sistēmu, kas laupījusi cilvēkiem iekšējo brīvību un pašcieņu. Laikraksti "New York Times" un "Washington Post" izšķīrās par manifesta publicēšanu, kad "Unabomber" apsolīja pārtraukt spridzināšanu, ja tas tiks izdarīts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti