Latvietis Ukrainas frontē: Daļa ierakumu sveču uztaisītas nepareizi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Daļa ierakumu sveču, kas no Latvijas sūtītas uz fronti Ukrainā, uztaisītas nepareizi, Latvijas Radio raidierakstā "Drošinātājs" anonīmā intervijā atklāja Ukrainas armijas automehāniķis no Latvijas.

Domājot par palīdzības sūtīšanu Ukrainai, ir svarīgi saprast, kas tieši ir vajadzīgs, līdz pat mazām detaļām. Izrādās – daļa Latvijā izgatavoto ierakumu sveču uztaisītas nepareizi, tāpēc ir grūti izmantojamas.

"Mums te stāv kāda tonna ierakumu sveču no Latvijas. Tās neviens neņem tāpēc, ka tās ir uztaisītas nepareizi. Es centos vairākas reizes parādīt tiem taisītājiem, tiem sveču lējējiem, bet tās ir uztaisītas nepareizi. Tās negrib ņemt, jo tās kūst un neizdeg līdz galam," intervijā "Drošinātājam" atklāja automehāniķis.

Viņš skaidroja, ka, ievietojot svecē daudz kartona, tā nedeg labi un kūp.

Nepareizi uztaisīta ierakuma svece
Nepareizi uztaisīta ierakuma svece

Kartonu būtu pareizi ievietot nevis spirālē, bet pārsliņas formā.

Pareizi uztaisīta ierakumu svece
Pareizi uztaisīta ierakumu svece

"Viss jau ir skaisti un labi, bet nedariet tā [satinot kartonu]. Tā ir palīdzēšana palīdzēšanas pēc. Tāpat ar tām mašīnām," sacīja anonīmais vīrietis.

Līdzīgi ir ar automašīnu sūtīšanu. Viņš aicina nevest dranduļetus: "Tas ceļš līdz šejienei jau ir nepilni divi tūkstoši kilometru no Latvijas. Parēķiniet, cik degvielā mēs nodedzinām."

Pašlaik frontē ļoti noder džipi ar kravas kastēm, kurus nu jau esot pagrūti dabūt. Par labu automašīnu Ukrainai mehāniķis sauca "Volkswagen T4" ar 2,5 litru dīzeļa motoru: "Tā ir visspējīgākā mašīna, ko es esmu redzējis, – lēta, patērē maz degvielas un ir ļoti izturīga pa Ukrainas ceļiem."

Viņš atzina, ka ceļi Ukrainā, īpaši pavasarī ir sliktā stāvoklī un grūti izbraucami.

"Ja nezināt, pajautājiet. Ukraiņi, protams, ir pateicīgi un priecīgi, ka par viņiem atceras, viņi jau ņems. Varbūt vairāk vajag koordinēt, ko tieši vajag.

Es ļoti piekrītu, ka vajag tomēr zināt, ko darīt," viņš uzsvēra.

Plašāka intervija raidierakstā "Drošinātājs":

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti