ASV: Krievija uzbrukumos Ukrainai izmantojusi no Ziemeļkorejas iegūtas raķetes

ASV Baltais nams ir paziņojis, ka tā rīcībā ir jauni pierādījumi tam, ka Krievija aizvadītajā nedēļā uzbrukusi Ukrainai ar ballistiskajām raķetēm, kas ir iegūtas no Ziemeļkorejas. Šīs raķetes pēdējo reizi ir izmantotas 6. janvārī, un viena no tām nokrita Harkivā.

Baltais nams arī solīja, ka ASV turpinās piemērot sankcijas personām un organizācijām, kas ir iesaistītas Ziemeļkorejas ieroču piegādāšanā Krievijai.

Jāatgādina, ka pēc tam, kad Ziemeļkoreja 2006. gadā pirmo reizi veica kodolieroču izmēģinājumu, ANO Drošības padome, kuras pastāvīgā locekle ir arī Krievija, apstiprināja sankcijas, kas aizliedz ieroču darījumus ar Ziemeļkoreju.

ASV, Eiropas Savienība, Lielbritānija, Austrālija, Kanāda, Izraēla un vēl virkne valstu ir nākušas klajā ar īpašu paziņojumu saistībā ar to, ka Krievija pret Ukrainu ir izmantojusi Ziemeļkorejas ballistiskās raķetes.

Paziņojuma autori pauž bažas par Krievijas un Ziemeļkorejas militārās sadarbības ietekmi uz drošību Eiropā, Korejas pussalā, Indijas okeāna un Klusā okeāna reģionā un visā pasaulē. Paziņojumā uzsvērts, ka tiek rūpīgi sekots tam, ko Krievija sniegs Ziemeļkorejai apmaiņā pret raķešu un citu ieroču eksportu.

Paziņojums arī aicina Krieviju un Ziemeļkoreju nekavējoties pārtraukt jebkādu sadarbību, kas pārkāpj ANO Drošības padomes apstiprinātās sankcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti