Aptauja: Krievijā joprojām liels atbalsts Putinam un valsts uzsāktajam karam pret Ukrainu

Neskatoties uz ekonomikas problēmām un dzīves līmeņa pasliktināšanos, Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Kremļa uzsāktais karš pret Ukrainu joprojām bauda lielu iekšējo atbalstu, liecina Čikāgas Universitātes Nacionālā sabiedriskās domas pētniecības centra (NORC) veiktā aptauja. 

Amerikāņu sociologi, izmantojot Krievijas mobilo sakaru operatoru datus, telefoniski aptaujājuši 1046 Krievijā un okupētajā Krimas pussalā dzīvojošus respondentus. 

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem, 63% respondentu atbalsta Krievijas īstenoto agresijas karu pret Ukrainu, bet 64% aptaujāto šo karu uzskata par "civilizācijas cīņu starp Krieviju un Rietumiem". 

Tāpat aptaujas dati liecina, ka 67% respondentu atzinīgi vērtē Putina īstenoto ārpolitiku, bet 58% – iekšpolitiku. 

Lielākā daļa Krievijas iedzīvotāju atzinīgi vērtē prezidenta Vladimira Putina darba rezultātus un šogad gaidāmajās prezidenta vēlēšanās par viņu plāno balsot, secinājuši aptaujas autori.

66% aptaujāto plāno balsot par Putinu Krievijas prezidenta vēlēšanās, kas norisināsies 2024. gada martā. Putina salīdzinoši augstie reitingi saglabājas, neskatoties uz to, ka aptaujātie pauduši neapmierinātību ar cenu pieaugumu, kas izraisa vispārēju dzīves apstākļu pasliktināšanos.

"Lai gan Putins savas ilgās valsts vadītāja karjeras laikā ir baudījis lielāku sabiedrības atbalstu nekā šajā aptaujā un daudzu krievu labklājība kopš iebrukuma ir pasliktinājusies vai palikusi nemainīga, Krievijas sabiedrība kopumā uzskata, ka valsts rīcība Ukrainā bija pamatota reakcija uz ārējiem draudiem," sacīja NORC priekšsēdētāja vietnieks Vadims Voloss.

Tikmēr aizvien galvenās bažas valstī radījis ekonomiskais stāvoklis un korupcija, tā uzskatīja 55% aptaujāto. 65% no tiem, satraukušies par ekonomiskās situācijas pasliktināšanos, kā galveno iemeslu minēja inflāciju.  

76% respondentu apgalvoja, ka viņus neietekmē ierobežotās iespējas ceļot uz ārzemēm konflikta dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti