Ukrainas pusē karojošie Krievijas brīvprātīgie sola turpināt Kurskas un Belgorodas apgabalā sāktās kaujas

Krievijas prezidenta "vēlēšanu" noslēguma dienā Ukrainas galvaspilsētā Kijivā notikusi Krievijas opozīcijas pārstāvju tikšanās. Tās mērķis bija vienoties par turpmāku finansējumu Krievijas brīvprātīgo karavīru vienībām, kas šobrīd cīnās pret Putina varu, vēstīja bijušais Krievijas Valsts domes deputāts Iļja Ponomarjovs. Brīvprātīgie uzsāktās kaujas Krievijā pie Ukrainas robežas sola turpināt.

Par to, ka svētdien Kijivā notikusi Krievijas opozīcijas tikšanās', ziņo vairāki cilvēki. Bijušais Krievijas Valsts domes deputāts Iļja Ponomarjovs, kurš 2014. gadā vienīgais balsoja pret Krimas aneksiju, pēcāk pārcēlās uz Ukrainu un pēdējā laikā plašāk zināms, pateicoties dažādiem ļoti skaļiem paziņojumiem.

Piemēram, pēc Krievijas diktatora Vladimira Putina ideologa Aleksandra Dugina meitas Darjas slepkavības viņš paziņoja, ka atbildību par notikušo uzņemas tā dēvētā "Nacionālā republikas armija".

Ukrainas medijos viņš tiek pieteikts kā viens no cilvēkiem, kas pārstāv šobrīd pret Krieviju karojošos krievu brīvprātīgos karavīrus.  Par tikšanos sociālajos tīklos ziņoja arī leģiona "Brīvā Krievija" brīvprātīgais Oleksijs Baranovskis, tiek pieminēti arī citi opozicionāri – Marks Feigins, Ivans Tjutrins, Aleksandrs Osovcovs un citi.

Viņiem bijusi arī attālināta sazināšanās ar opozicionāru – šaha meistaru un Krievijā teroristu un ekstrēmistu sarakstā iekļauto Gariju Kasparovu.

Ponomarjovs svētdien notikušo Kremļa opozicionāru tikšanos raksturoja kā jaunu sākumu visai Krievijas opozīcijai, jo karš esot apvienojis iepriekš pretējos uzskatos esošus cilvēkus.

Bijušais Krievijas Valsts domes deputāts Iļja Ponomarjovs par Putina opozicionāriem
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

"Šodien katram cilvēkam, kurš sevi uzskata par krievu opozicionāru, ir jāpasaka: "Es esmu ukrainis!" Tikai kopā, tikai vienotā frontē mēs varam sasniegt galveno mērķi – putinisma iznīcināšanu un Krievijas atbrīvošanu. Es gribu teikt, ka mūsu uzvara nav Ukrainā. Tā ir Maskavā. Šis karš nebeigsies pēc tam, kad tiks palaisti tūkstošiem "HIMARS" vai 500 "Taurus" [raķešu]. Tas beigsies tieši ar vienu lodi vai virvi Maskavā. Tikai tā var ieviest mieru," viņš sacīja.

Tikšanās laikā esot parakstīts arī memorands pret Putina režīmu karojošo Krievijas brīvprātīgo karavīru atbalstam.

Medijos krievu brīvprātīgo karavīru cīņām Krievijā netālu no Ukrainas esošajās Belgorodā un Kurskā ir pievērsta liela uzmanība. Vienlaikus trūkst informācijas par to, kas tur patiesībā notiek. Amatpersonas uzsvērušas – krievi karo pret krieviem un Ukrainas armija tur nepiedalās.

Pirmdien intervijā nacionālajam telemaratonam Ponomarjovs uz jautājumu, cik patiesībā ir efektīva šī cīņa un mēģinājums pārnest karu no Ukrainas uz Krieviju, atbildēja, ka tas ir vienīgais protesta veids, kas vispār šobrīd ir efektīvs.

No viņa teiktā bija noprotams, ka Krievijas brīvprātīgie turpinās Kurskas un Belgorodas apgabalā sāktās kaujas un, iespējams, ka nākotnē šīs "ieņemtās" teritorijas varētu būt par pamatu kādai apmaiņai starp Ukrainu un Krieviju, lai gan Ponomarjovs neslēpa, ka sapņi esot lieli.

"Tā [šo cīņu lielais mērķis ir Maskava, jo tikai tur šo karu var apturēt," pauda Ponomarjovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti