Rīta Panorāma

NATO piesardzīgi sola papildu militāro palīdzību Ukrainai

Rīta Panorāma

Ungārijas zinātnieki: Suņi labi saprot cilvēku valodu

Somija neatvērs robežu ar Krieviju

Somija vēl neatvērs robežu ar Krieviju

Somijas valdība pieņēmusi lēmumu neatvērt sauszemes robežu ar Krieviju pēc 15. aprīļa, kad spēku zaudēs iepriekšējais lēmums. Vienlaikus tiek gatavots stingrāks likumprojekts par robežu.

Somijas iekšlietu ministre Mari Rantanena norādīja, ka nav pazīmju par situācijas uzlabošanos. Krievijā pie Somijas robežas atrodas simtiem, iespējams, tūkstošiem cilvēku, ko Maskava varētu izmantot spiediena izdarīšanai, un pavasarī ir lielākas iespējas to darīt.

Slēgs arī trīs jūras robežpunktus, ko līdz šim izmantoja nelieli kuģi, jo varētu būt mēģinājumi nokļūt valstī ar šiem transporta līdzekļiem.

Somijas premjers Peteri Orpo piebilda, ka šoreiz lēmums ir beztermiņa, un tas paver iespējas to operatīvi atcelt gadījumā, ja situācija kaimiņvalstī mainās.

Taču pagaidām nav pazīmju, ka tas tuvākajā laikā būs iespējams.

Somijas Ministru kabinets arī plāno drīzumā lūgt parlamentu apstiprināt stingrāku likumu, kas ļaus nekavējoties nosūtīt atpakaļ uz Krieviju migrantus, kuriem nav pamata meklēt patvērumu. Tomēr ir bažas par tā atbilstību starptautiskajām tiesībām.

KONTEKSTS:

Pēdējā laikā arvien pieaudzis migrantu skaits, kas caur Krieviju ierodas pie Somijas robežas un lūdz patvērumu.

Drošības eksperti uzskata, ka Krievija uz robežas ar Somiju izmanto hibrīdkara taktiku, atkārtojot migrācijas krīzes izraisīšanas scenāriju, kāds tika pielietots uz Baltkrievijas robežas ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, un cenšoties destabilizēt NATO.

2023. gada 18. novembrī Somija slēdza četrus no astoņiem robežšķērsošanas punktiem uz robežas ar Krieviju, bet 28. novembrī valdība nolēma slēgt pēdējo robežšķērsošanas punktu. Vēlāk Somija uz mēnesi pilnībā slēdza robežu ar Krieviju, un šis lēmums vairākkārt pagarināts.

1340 kilometrus garā Somijas robeža ar Krieviju ir ES ārējā robeža un NATO austrumu flangs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti