BBC: Krievija pie Somijas robežas vervē migrantus karam Ukrainā

Krievija pie Somijas robežas vervē migrantus karam Ukrainā, vēsta britu raidsabiedrība BBC.

Krievijas varas iestādes cenšas panākt, lai migranti, kuri vēlas ieceļot Somijā ar vīzām, kurām beidzies derīguma termiņš, paliek Krievijā. Savukārt vēlāk viņus plānots nosūtīt karot Ukrainā.

Šādas ziņas par migrantu vervēšanu Krievijas armijai esot saņēmuši arī cilvēktiesību aktīvisti.

BBC vēsta, kā migranti neapzināti parakstījuši līgumus krievu valodā ar viņiem nesaprotamiem noteikumiem.

Līgumi paredz, ka parakstītājam Krievijas labā jānostrādā gads, pēc kura viņam būtu tiesības palikt valstī. Taču šis "darbs" ir saistīts ar karošanu Ukrainā.

BBC intervēja kādu somālieti, kurš apgalvoja, ka ir parakstījis šādu līgumu. Viņš atklāja, ka to izdarījuši vēl pieci somālieši, pieci arābi un viens Kubas pilsonis.

Somālietis norādīja, ka reiz ticis aizturēts arī kāds irākietis, kuram Krievijas amatpersonas piedāvāja kļūt par Krievijas algotni vai atgriezties Irākā, kur viņam draudētu nāvessods.

Situāciju pie robežas turpina uzmanīt gan Somijas dienesti, gan Eiropas Savienības robežsardzes aģentūras "Frontex" darbinieki. Somijas robežsardze esot gatava lūgt papildu palīdzību no "Frontex", ja tas būs nepieciešams.

KONTEKSTS:

Pēdējā laikā arvien pieaudzis migrantu skaits, kas caur Krieviju ierodas pie Somijas robežas un lūdz patvērumu.

Drošības eksperti uzskata, ka Krievija uz robežas ar Somiju izmanto hibrīdkara taktiku, atkārtojot migrācijas krīzes izraisīšanas scenāriju, kāds tika pielietots uz Baltkrievijas robežas ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, un cenšoties destabilizēt NATO.

18. novembrī Somija slēdza četrus no astoņiem robežšķērsošanas punktiem uz robežas ar Krieviju; 22. novembrī tika slēgti vēl trīs, bet 28. novembrī, Somijas valdība nolēma no 30. novembra līdz 13. decembrim slēgt pēdējo robežšķērsošanas punktu. Paredzams, ka robežu varētu atvērt 14. decembrī.

1340 kilometrus garā Somijas robeža ar Krieviju ir ES ārējā robeža un NATO austrumu flangs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti