Rīta Panorāma

2024. gada dzīvotne – mitrāji

Rīta Panorāma

Uzņēmība pret noteiktām slimībām mantota no senajiem priekštečiem

Somijas - Krievijas robeža būs slēgta vēl mēnesi

Somijas robeža ar Krieviju būs slēgta vēl uz mēnesi

Somijas valdība vēl uz mēnesi pagarinājusi lēmumu par robežas slēgšanu ar Krieviju. Tā iemesls ir iespējamā nelegālā migrantu plūsma no austrumu kaimiņvalsts, kas rada draudus nacionālajai drošībai.

Somijas iekšlietu ministre Mari Rantanena informēja, ka līdz 11. februārim paliks slēgti visi robežpārejas punkti, izņemot vienu, kas nodrošina kravu pārvadājumus. Tomēr varas iestādes izskatīs patvēruma pieteikumus no personām, kas valstī ierodas ar gaisa vai ūdens transportu. Amatpersona uzsvēra, ka joprojām saglabājas Krievijas hibrīddraudi un kaimiņvalstī pie robežas vēl joprojām pulcējas migranti. 

Tieši masveidīgā to plūsma bija iemesls, kāpēc Helsinki jau pagājušajā gadā 16. novembrī slēdza robežšķērsošanas punktus. Decembrī bija mēģinājums uz laiku atļaut cilvēku plūsmu, taču šī paša iemesla dēļ robežu pēc dienas atkal slēdza. 

Tikmēr Somijas robežsardze informēja, ka dienvidaustrumu apgabalā otrdien aizturētas četras personas, kas nelikumīgi bija iekļuvušas valsts teritorijā. Ierosināta lieta par neatļautu robežas šķērsošanu.

KONTEKSTS:

Pēdējā laikā arvien pieaudzis migrantu skaits, kas caur Krieviju ierodas pie Somijas robežas un lūdz patvērumu.

Drošības eksperti uzskata, ka Krievija uz robežas ar Somiju izmanto hibrīdkara taktiku, atkārtojot migrācijas krīzes izraisīšanas scenāriju, kāds tika pielietots uz Baltkrievijas robežas ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, un cenšoties destabilizēt NATO.

18. novembrī Somija slēdza četrus no astoņiem robežšķērsošanas punktiem uz robežas ar Krieviju; 22. novembrī tika slēgti vēl trīs, bet otrdien, 28. novembrī, Somijas valdība nolēma no 30. novembra līdz 13. decembrim slēgt pēdējo robežšķērsošanas punktu. Vēlāk Somija uz mēnesi pilnībā slēdza robežu ar Krieviju.

1340 kilometrus garā Somijas robeža ar Krieviju ir ES ārējā robeža un NATO austrumu flangs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti