Somija atkal pilnībā slēgs robežu ar Krieviju

Somija atkal slēgs robežu ar Krieviju, kas tika daļēji atvērta ceturtdien pēc tās slēgšanas novembrī, ceturtdien paziņoja iekšlietu ministre Mari Rantanena.

Valdība pieņēmusi lēmumu slēgt ceturtdien atvērtos robežpunktus. Šis lēmums stāsies spēkā piektdien vakarā un būs spēkā vismaz līdz 14. janvārim.

Rantanena atzina, ka ceturtdien pēc robežpunktu atvēršanas atkal bijis vērojams straujš migrantu pieplūdums.

Šodien tika atvērti Vālimā un Nīralas robežšķērsošanas punkti valsts dienvidaustrumos.

Ceturtdien abos robežpunktos ieradās vairāk nekā 70 patvēruma lūdzēju – vismaz 21 Vālimā un ap 50 Nīralā, ziņo robežsardze.

Somijas premjerministrs Peteri Orpo otrdien pavēstīja, ka valdība saglabās austrumu robežu slēgtu, izņemot divus robežšķērsošanas punktus.

Orpo norādīja, ka ierobežojumi tiks atviegloti, lai noskaidrotu, vai ir "pārmaiņas uz labo pusi". Ja Maskavas organizētā nelegālo imigrantu plūsma atsāksies, robežšķērsošanas punkti atkal tiks slēgti, piebilda premjers.

Kā ziņots, reaģējot uz nelegālo imigrantu skaita pieaugumu, Somija novembra vidū slēdza četrus no astoņiem esošajiem robežšķērsošanas punktiem ar Krieviju. Neilgi pēc tam tika slēgti vēl trīs robežšķērsošanas punkti, atstājot vaļā vienīgi vistālāk ziemeļos esošo posteni, kas arī galu galā novembra beigās tika slēgts.

Somijai ar Krieviju ir 1340 kilometrus gara sauszemes robeža, un kopš augusta krievu robežsargi ļāvuši somu robežšķērsošanas punktos ierasties gandrīz 1000 nelegālo imigrantu bez dokumentiem.

Orpo norādīja, ka tās bija organizētas aktivitātes, nevis spontāni radusies ārkārtējā situācija.

Premjers atzina, ka Krievija, iespējams, turpinās šo politiku.

KONTEKSTS:

Pēdējā laikā arvien pieaudzis migrantu skaits, kas caur Krieviju ierodas pie Somijas robežas un lūdz patvērumu.

Drošības eksperti uzskata, ka Krievija uz robežas ar Somiju izmanto hibrīdkara taktiku, atkārtojot migrācijas krīzes izraisīšanas scenāriju, kāds tika pielietots uz Baltkrievijas robežas ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, un cenšoties destabilizēt NATO.

18. novembrī Somija slēdza četrus no astoņiem robežšķērsošanas punktiem uz robežas ar Krieviju; 22. novembrī tika slēgti vēl trīs, bet otrdien, 28. novembrī, Somijas valdība nolēma no 30. novembra līdz 13. decembrim slēgt pēdējo robežšķērsošanas punktu.

1340 kilometrus garā Somijas robeža ar Krieviju ir ES ārējā robeža un NATO austrumu flangs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti