Ukraina gatavojas pretuzbrukuma operācijām pret okupantiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Ukrainas armija jau ir gatava pretuzbrukumam, saņēmusi ieročus no Rietumu sabiedrotajiem un izveidojusi uzbrukuma vienības. Tā raksta ASV laikraksts "The New York Times".

Vienlaikus tiek norādīts, ka viens no galvenajiem operācijas pārbaudījumiem būs tās laikā gūto zaudējumu atjaunošana un nogurušo Ukrainas aizstāvju motivācijas saglabāšana.

Tikmēr Krievija turpina aktīvu gatavošanos, lai mēģinātu atvairīt šo pretuzbrukumu, tādēļ Krimā turpinās aktīva aizsargbūvju veidošana.

Ukrainas spēku ofensīva varētu būt vērsta uz dienvidiem

Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Reznikovs nesen sacīja, ka Ukrainas armija okupēto teritoriju atbrīvošanas operāciju sāks aprīlī vai maijā, kad to ļaus laikapstākļi.

ASV laikraksts "The New York Times" otrdien raksta, ka Ukrainas armija jau esot gatava pretuzbrukumam, saņēmusi ieročus no Rietumu sabiedrotajiem un izveidojusi uzbrukuma vienības.

Laikraksts arī norāda, ka pretuzbrukums būs arī liels izaicinājums Ukrainas armijai, proti, virsniekiem būs jāorganizē artilērijas, kājnieku un bruņutehnikas uzbrukumi, lai izlauztos cauri Krievijas ierakumiem, lamatām un mīnu laukiem.

Nav skaidrs, kādos virzienos notiks pretuzbrukums, taču tiek pieļauts, ka tas varētu notikt dienvidos, un tas sadalītu Krievijas okupēto teritoriju divās zonās, nogrieztu apgādes līnijas un Ukrainas artilērija nonāktu tādā attālumā, lai sasniegtu Krievijas bāzes Krimā.

Krievija būvē aizsardzības līnijas

1. aprīlī veikti satelītattēli apstiprina, ka Krievijas armija dienvidos turpina gatavoties Ukrainas pretuzbrukumam un ir izveidojusi sauszemes aizsardzības līnijas un stiprina loģistikas mezglus. Tiek būvēti nocietinājumi un tranšejas.

Modernie Rietumu tanki, kuriem ir labāka izdzīvošanas spēja un ugunsspēks, būs ļoti svarīgi Krievijas aizsardzības pozīciju likvidēšanai.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis norādījis, ka Černihivā pirmdien notikusi sanāksme ar armijas vadību, kurā tika koordinēta gatavošanās Ukrainas okupēto zemju atbrīvošanai.

"Tika izrunāti galvenie drošības jautājumi frontē, ziemeļu reģionos un uz robežas. Komandieri sniedza ziņojumus. Šoreiz ģenerāļi Sirskis un Tarnavskis ziņoja attālināti, no frontes karstākajiem apgabaliem.

Klāt bija virspavēlnieks un Galvenās izlūkošanas direkcijas priekšnieks, Valsts robežsardzes dienesta priekšnieks, Aizsardzības ministrijas pārstāvji. Pilnvērtīga tikšanās. Pilnvērtīga koordinācija. Pilnvērtīga mūsu aktīvās darbības sagatavošana Ukrainas zemju atbrīvošanai."

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

2023. gada 17. martā Starptautiskā Krimināltiesa izdeva orderi Putina arestam, apsūdzot viņu kara noziegumos saistībā ar ukraiņu bērnu deportāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti