Panorāma

Dailes teātris atklāj 104. sezonu

Panorāma

Panorāma

Polija uz austrumu robežu nosūta papildu karavīrus

Polija uz austrumu robežu nosūta papildu karavīrus

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma darbībām ir provokatīvs raksturs, un mums tās nav jātolerē – tā paziņojusi Polija pēc tam, kad Baltkrievija vakar, 1. augustā, pārkāpa tās gaisa telpu. Reaģējot uz notikušo, Polija uz paskaidrojumiem izsauca Baltkrievijas diplomātisko pārstāvi, kā arī lēmusi uz austrumu robežu nosūtīt vēl papildu karavīrus.

Kaut Baltkrievija noliedz Polijas gaisa telpas pārkāpumu un sākotnēji to noliedza arī pati Polija, jo radari šo pārkāpumu nebija uztvēruši, pēc kārtīgākas izpētes apstiprinājies – divi Baltkrievijas helikopteri pārlidojuši Polijas robežu. To apliecināja arī vietējo uzņemtas fotogrāfijas un aculiecinieku stāstītais.

"Divi helikopteri – viens bija liels, pavisam noteikti tas bija militārais, jo bija aprīkots ar raķetēm. Viens lidoja aiz otra, ar tikai 20 metru distanci. Atlidoja šeit un tad atpakaļ uz Baltkrievijas robežu," stāstīja aculiecinieks. 

"Biju izgājis no mājas un pamanīju divus pamatīgus helikopterus lidojam manā virzienā, tie gandrīz pārlidoja manai mājai, un es redzēju padomju zvaigzni uz to sāna," atstāstīja aculiecinieks.

Kopš Baltkrievijā esošie "Vagner" kaujinieki kopā ar baltkrievu armiju uzsāka mācības netālu no Polijas robežām, situācija pierobežā ir sapringta.

Polija regulāri brīdina par iespējamiem hibrīduzbrukumiem un līdz šim tuvāk robežai pārvietojusi jau vairāk nekā tūkstoti karavīru. Reaģējot uz vakardienas incidentu, lemts robežu stiprināt vēl vairāk. 

"Lukašenko režīma darbībām ir provokatīvs raksturs, absolūti, un mums Minskas režīma karavīru darbības nav jātolerē. Tāpēc pieņēmām lēmumu palielināt savu karavīru skaitu uz robežas, kā arī atvēlēt tai vairāk resursu, tostarp kaujas helikopterus. Mums ir jābūt gataviem šādām situācijām, kuras diemžēl ir sagaidāmas arī turpmāk," atzina Polijas aizsardzības ministra vietnieks Vojcičs Skurkevics.

Pēc otrdien notikušā incidenta incidenta sociālajos tīklos arī parādījušās spekulācijas. Ar "Vagner" kaujiniekiem saistītos "Telegram" kanālos publicēta pārveidota fotogrāfija, kurā pie Polijas robežas it kā redzams Krievijas algotnis.

Lukašenko pagājušomēnes, tiekoties ar Putinu, it kā jokojot, bija izteicies, ka, iespējams, "vāgnerieši" varētu doties ekskursijā uz Varšavu.

Polija brīdinājusi, ka "vāgnerieši" varētu izlikties par migrantiem un tādējādi censties iekļūt Eiropas Savienībā.

Polijā aizvien cenšas iekļūt nelegālie migranti, kurus Varšava uzskata par Baltkrievijas sūtītiem centienos destabilizēt valsti. 

Tikmēr eksperti aicina neaizmirst, ka Poliju rudenī sagaida vēlēšanas. Polijas premjera brīdinājumi par draudiem tieši priekšvēlēšanu kampaņas pasākumos, viņuprāt, nav nejauši, turklāt ar esošajām kaujas spējām Baltkrievijā esošie "vāgnerieši" militāru apdraudējumu Polijai neradot. 

KONTEKSTS:

Grupējums "Vagner" un tā dibinātājs Jevgeņijs Prigožins pirms aptuveni mēneša sarīkoja militāru dumpi Krievijā, bet pēc tam vienojās ar Kremli par došanos trimdā uz Baltkrieviju. Ukrainas Valsts robežsardzes dienesta aplēses liecina, ka Baltkrievijā ieradušies apmēram 5000 "vāgneriešu".

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko jau izteicis netiešus draudus par "vāgneriešu" vēlmi doties uz Poliju. Uz to Polija reaģēja, pastiprinot savu aizsardzību valsts austrumos.

Polijas rīcībā ir informācija, ka Baltkrievijā izvietotie algotņi no Krievijas paramilitārā grupējuma "Vagner" devušies Suvalku koridora virzienā, 29. jūlijā paziņoja Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis. Viņš pieļāva, ka "vāgneriešu" uzdevums būs īstenot provokācijas uz Polijas un Baltkrievijas robežas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti