Zelenskis: Sarunas ar Krieviju iespējamas, ja tā izved karaspēku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 2 mēnešiem.

Diplomātiskas sarunas ar Krieviju vēl ir iespējamas, taču tikai tad, ja Krievija brīvprātīgi atvilks visus spēkus no Ukrainas teritorijas. Tā paziņoja Ukrainas prezidents Volodomirs Zelenskis, vēlreiz atgādinot par Ukrainas nosacījumiem kara izbeigšanā.

Šādu viedokli Zelenskis pauda kopīgā preses konferencē ar Moldovas, Slovēnijas, Slovākijas un Horvātijas līderiem, atbildot uz horvātu žurnālistu jautājumu, vai Ukraina vispār vēl izskata sarunu iespēju ar Krieviju pēc visa tā, ko tā Ukrainai nodarījusi.

"Protams, kara noslēgumu kaut kad būs jāfiksē. Bet tikai pie lielā galda, kur sēdēs godprātīgas valstis. Runājot par Krieviju, grūti pateikt – kas tajā laikā būs Krievijas pārstāvis, kurš bez cīņas atvilks spēkus no mūsu valsts, tajā brīdī mēs pārslēgsimies uz diplomātisko formātu.

Bet, ja mums viņus nāksies izdzīt ar varu, tad mums ar Krieviju nav, par ko runāt," sacīja Zelenskis.

Ukrainas prezidents komentēja arī Krievijas lēmumu izvietot taktiskos kodolieročus Baltkrievijas teritorijā. Viņa ieskatā tas norāda uz to, ka izgāzusies Krievijas un Ķīnas tikšanās. Maskava no Pekinas cerēja sagaidīt militāru atbalstu.

Tāpat Zelenskis teica, ka tas parāda, ka Baltkrievijas līderis zaudējis jebkādu pašnoteikšanos un ka, visticamāk, viņam nemaz nav teikšana par to, kādi ieroči atrodas viņa teritorijā.

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

2023. gada 17. martā Starptautiskā Krimināltiesa izdeva orderi Putina arestam, apsūdzot viņu kara noziegumos saistībā ar ukraiņu bērnu deportāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti