«Rīgas kausu» izcīņā startēs spēcīgākie Latvijas vieglatlēti

Tradicionālajā "Rīgas kausu" izcīņā 30.maijā startēs spēcīgākie Latvijas vieglatlēti, informēja organizatori. Sacensību programmu papildinās jauno talantu meklēšanas kampaņas noslēgums ar vieglatlētikas meistarklasēm "Daugavas" stadionā Latvijas vieglatlētikas zvaigžņu un Murjāņu Sporta ģimnāzijas treneru vadībā.

Skatītāji "Rīgas kausu" izcīņā vienkopus varēs redzēt Lauras Ikaunieces, Poļinas Jeļizarovas, Līnas Mūzes, Sintas Ozoliņas-Kovalas, Ronalda Arāja, Vadima Vasiļevska, Aināra Kovala, Zigismunda Sirmā, Mareka Ārenta un Elvija Misāna startus. "Daugavas" stadiona skrejceliņos būs arī Latvijas sporta spēļu pārstāvji no volejbola, futbola, hokeja un basketbola klubiem, kā arī Soču ziemas olimpisko spēļu kandidāti bobslejā, slēpošanā un kamaniņu sportā.

"Rīgas kausus" paredzēts izcīnīt sešās disciplīnās – šķēpa mešanā sievietēm un vīriešiem, 200 metru skrējienā un 3000 metru kavēkļu skrējienā sievietēm, kā arī 400 metru barjerskrējienā un kārtslēkšanā vīriešiem. Sacensības risināsies kopumā 17 disciplīnās.

Eiropas Vieglatlētikas asociācija (EAA) atzinīgi novērtēja pērn notikušo "Rīgas kausu" organizatorisko līmeni un sasniegtos rezultātus, tādēļ šogad sacensībām piešķirts EAA statuss. Programmā iekļautas statusam atbilstošas obligātas septiņas disciplīnas – lodes grūšana, kārtslēkšana, trīssoļlēkšana un 400 metru barjerskrējiens vīriešiem, kā arī šķēpmešana, 200 metru skrējiens un 3000 metru kavēkļu skrējiens sievietēm.

"Rīgas kausu" ietvaros notiks kampaņa "Iesaki talantu", lai atrastu talantīgus jauniešus un iesaistītu viņus vieglatlētikā. Talantu meklējumos Latvijas vieglatlētikas leģendas kopā ar Murjāņu Sporta ģimnāzijas treneriem vadīs dažādas vieglatlētikas disciplīnu meistarklases.

Rīgas domes sadarbībā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību rīkotajās sacensībās ieeja un autostāvvieta skatītājiem būs bez maksas.

Pirmo reizi "Rīgas kausus" pasniedza 1910.gadā, kad pilsētas Rāte dāvāja trīs kausus dažādās vieglatlētikas disciplīnās. Par starptautiskām sacensībām "Rīgas kausi" kļuva 1964.gadā, bet pēc valsts neatkarības atjaunošanas sacensībās augsta līmeņa citu valstu sportisti startē kopš 1996.gada. "Rīgas kausu" nosaukumu un statusu sacīkstes atguva 2006.gadā.

Pērn "Rīgas kausus" izcīnīja Madara Palameika un zviedrs Kims Ambs šķēpa mešanā, Māris Urtāns lodes grūšanā, lietuvietis Rīts Sakalausks 100 metru skrējienā, Baltkrievijas barjerkrējēja Katarina Paplauska 100 metros un krieviete Anna Nazarova tāllēkšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti