Latvijas vieglatlēti izkrīt no Eiropas komandu čempionāta pirmās līgas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 10 mēnešiem.

Latvijas vieglatlētu komanda svētdien Grieķijas pilsētā Heraklionā ieņēmas pēdējo – 12. vietu Eiropas komandu čempionātā 1.līgā un izkrita uz 2. līgu, liecina organizatoru informācija.

Latvija pēc visām 40 disciplīnām savāca 169,5 punktus, kas bija pārliecinoši vājākais rezultāts. Kopā ar Latviju nākamreiz 2. līgā startēs arī Lietuva (234,5 punkti). Nākamais Eiropas komandu čempionāts risināsies 2017. gadā.

Uz Superlīgu, kurā arī startē 12 komandas, pārcēlās Čehija (351 punkts), Grieķija (327) un Nīderlande (299,5).

Vietu 1. līgā saglabāja Beļģija (276,5), Portugāle (270,5), Īrija (261,5), Turcija (260), Šveice (239,5), Rumānija (226,5) un Igaunija (216).

No Latvijas sportistiem svētdien augstāko – trešo vietu šķēpa mešanā ieguva Rolands Štrobinders (77,07 metri). Tālāk par viņu rīku raidīja igaunis Tanels Lānmē (82,67 metri – personīgais rekords) un čehs Petrs Fridrihs (78,93).

Jau ziņots, ka sestdien otro vietu šķēpa mešanā sievietēm ieguva Madara Palameika (58,86 metri).

Punkti tiek dalīti pēc sistēmas, ka par pirmo vietu pienākas 12, par otro vietu 11 līdz 12. vietas ieguvējs disciplīnā komandai kopvērtējumā dod vienu punktu.

Tāllēkšanā ceturto vietu sasniedza Aiga Grabuste (6,38).

Sestajā vietā 1500 metru skrējienā ierindojās Agata Strausa (4:17,08) un 3000 metru skrējienā Dmitrijs Jurkevičs (8:13,29)

Septītā 100 metru barjerskrējienā bija Laura Ikauniece-Admidiņa (13,64) un 200 metru skrējienā Gunta Latiševa-Čudare (24,12).

Dalītu astoto vietu augstlēkšanā ieguva Ikauniece-Admidiņa (1,80).

Devītā lodes grūšanā bija Linda Ozola (14,20).

Desmitie bija 800 metru skrējienā Renārs Stepiņš (1:50,74), 3000 metru kavēkļu skrējienā Kaspars Briška (9:05,07) un 200 metru skrējienā Jānis Mezītis (21,65) ar personīgo rekordu.

11. vietu kārtslēkšanā ieguva Edgars Eriņš (4,30), vesera mešanā Karīna Orlova (47,89) un 110 metru barjerskrējienā Sergejs Birjukovs (14,94).

Nevienu neapsteidza un 12. vietās palika Māris Grēniņš trīssoļlēkšanā (14,12), Oskars Vaisjūns diska mešanā (52,09), un Jeļena Ābele 5000 metru skrējienā (16:56,36).

Sacensību noslēgumā notika 4x400 metru stafetes. Sieviešu komanda, kurā startēja Diāna Daktere, Ilze Vītola, Patrīcija Karlīna Roshofa un Jūlija Rjazanova, ar rezultātu 3:48.40 palika 12. vietā. Savukārt vīriešu komanda – Austris Karpinskis, Ģirts Dubinskis, Kristers Kalniņš un Jānis Baltušs – finišēja pēc 3:11.22 un ieņēma 10. vietu.

Jau ziņots, ka pērn Eiropas komandu čempionātā 2.līgā, kad sacensības risinājās "Daugavas" stadionā Rīgā, Latvijas izlase ieguva 2.vietu, iegūstot tiesības startēt 1.līgā.