Latvijas čempionāts nepapildina Eiropas kvalifikāciju izpildījušo vieglatlētu skaitu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 2 mēnešiem.

Kuldīgā sestdien noslēgtajā Latvijas čempionātā vieglatlētikā telpās Eiropas čempionāta kvalifikācijas normatīvs bija pa spēkam tikai kārtslēcējam Marekam Ārentam, kurš to bija izpildījis jau iepriekš, liecina organizatoru informācija.

Vistuvāk Eiropas čempionāta kvalifikācijas normatīvam sestdien nonāca Dmitrijs Jurkevičs 800 metru skrējienā, kur finišēja pēc minūtes un 50,00 sekundēm un sasniedza Kuldīgas manēžas rekordu, tomēr pus sekundi no normatīva atpalika. Otrais pēc minūtes un 51,05 sekundēm finišu sasniedza iepriekš šosezon Eiropas normatīvu sasniegušais Renārs Stepiņš.

Augstlēkšanā vīriešiem par čempionu kļuva Mārtiņš Sulainis ar rezultātu 2,16 metri, kas ir par četriem centimetriem mazāk nekā Eiropas čempionāta normatīvs. Sievietēm augstlēkšanā uzvarēja Madara Onužāne ar rezultātu 1,80 metri un piecu centimetru deficītu no normatīva.

Sievietēm 800 metros ātrākā bija Valērija Linkeviča (2:17,31), savukārt 3000 metru distanci visātrāk veica Jeļena Ābele (9:46,31) un Alberts Blajs (8:25,76). Trīssoļlēkšanā uzvarēja Madara Apine (13,00 metri) un Pāvels Kovaļovs (15,56 metri), turpretim 200 metru skrējienā ātrākie bija Jānis Baltušs (22,18) un Gunta Latiševa-Čudare (24,62).

Jau vēstīts, ka daļa sacensību notika piektdien, kad startēja arī Ārents un bija labākais ar rezultātu 5,50 metri. Uzvarēja arī Eiropas čempionāta telpās kvalifikācijas normatīvus izpildījusī tāllēcēja Aiga Grabuste un lodes grūdējs Māris Urtāns. Slimības dēļ nestartēja tāllēcējs Elvijs Misāns.

Pašlaik normatīvs startam Eiropas čempionātā telpās arvien ir izpildīts pieciem Latvijas sportistiem, taču vismaz teorētiski skaits vēl var pieaugt, jo kvalifikācija turpinās līdz 1.martam. Eiropas čempionāts telpās Prāgā notiks no 5. līdz 8. martam.