Ostapenko uzvara panāk Latvijas tenisistēm neizšķirtu pret Krieviju

Latvijas tenisa līdere Aļona Ostapenko sestdien Federācijas kausa pārspēļu mačā Krievijā divos setos ar 7-5, 6-4 uzveica mājinieci Jekaterinu Makarovu, liecina rīkotāju informācija. Pēc mača pirmās dienas rezultāts ir neizšķirts 1:1, un uzvarētājas noskaidrosies svētdien.

Tiesības nākamajā sezonā spēlēt otrajā pasaules grupā nopelnīs komanda, kas mačā gūs trīs uzvaras. Svētdien Hantimansijskā paredzētas vēl divas vienspēles un dubultspēle.

Ostapenko pēc panākuma intervijā arēnā sacīja, ka ļoti gribēja uzvarēt, un priecājās, ka varēja labi nospēlēt, lai gan iepriekš bija apslimusi. "Zināju, ka jāspēlē agresīvi un jāturas pie sava spēles stila, lai neļautu pretiniecei iejusties spēlē. Tad viņa [Makarova] varētu kļūt bīstama," teica Latvijas komandas līdere.

Nedēļas sākumā Ostapenko vēl cīnījās ar saaukstēšanos, taču laukumā nekas neliecināja, ka Latvijas tenisistei vēl būtu kādas veselības likstas. Laukumā Aļona rādīja savu labāko spēli ar agresīviem uzbrukuma sitieniem un fizisku pārākumu pār pretinieci. Ar vienu breiku panākusi 3-0 vadību, Aļona pārsvaru gan nenoturēja, un pirmā seta turpinājums izvērtās spēkos līdzīgāks. Toties pēdējā geimā Makarova savās servēs pieļāva trīs dubultkļūdas, un Aļona nekavējās pretinieces vājuma brīdi izmantot.

Ostapenko ar teicamu sitienu no labās uzvar pirmajā setā

Pasaules piektās raketes Ostapenko agresīvais spēles stils otrajā setā dažkārt maksāja nepiespiestas kļūdas, palīdzot Makarovai turēties spēlē. Tomēr savā servē Aļona galotnē punktus krāja pārliecinoši, turpretim Makarova pēdējā geimā pieļāva vēl divas dubultkļūdas, ar vienu no tām pabeidzot zaudēto spēli.

Ostapenko pretinieces servē uzvar spēlē

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē Anastasija Sevastova trīs setos piekāpās Anastasijai Pavļučenkovai

Kapteiņa Anda Juškas vadītajā Latvijas komandā iekļauta arī Daniela Vismane (WTA 786.) un Diāna Marcinkēviča (WTA 281.).

Pavļučenkova Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) rangā ieņem 27.vietu, bet tālākās pozīcijās Krievijas komandā ir Jekaterina Makarova (WTA 32.), Jeļena Vesņina (WTA 43.) un Nataļja Vihļanceva (WTA 82.). Krievijas komandā nav reitingā 14.vietā ierindotās Darjas Kasatkinas, kā arī titulētās Svetlanas Kuzņecovas (WTA 28.) un Marijas Šarapovas (WTA 42.).

Mača zaudētājas nonāks Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā. Spēlējot spēcīgākajā sastāvā, Latvijas komanda februārī kļuva par Eiropas/Āfrikas zonas uzvarētāju, turpretim Krievijai draud izkrišana uz zemāku līmeni. Pasaules grupā Latvijas komanda nav bijusi kopš deviņdesmito gadu vidus.

Krievija ir četrkārša Federācijas kausa ieguvēja, tiesa, pēdējo reizi trofeju izcīnīja 2008.gadā. Savukārt 2015.gadā krievietes finālā zaudēja Čehijai un vēlāk zaudēja vietu spēcīgākajā pasaules grupā.

KONTEKSTS:

Federācijas kausa izcīņa ir prestižākais valstu komandu turnīrs sievietēm. Astoņas spēcīgākās komandas spēlē pirmajā pasaules grupā, nākamās astoņas - otrajā pasaules grupā, kur pretendē iekļūt Latvija.

Pirmo reizi turnīrs kā Starptautiskās Tenisa federācijas kausa izcīņa notika 1963.gadā. Kopš 1995.gada turnīra oficiālais nosaukums ir ''Fed kausa'' (Fed Cup) izcīņa.