Gulbis Valensijas maratonā zaudē Isneram un izstājas pirmajā kārtā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 7 mēnešiem.

Ernests Gulbis trešdien Spānijā gandrīz divarpus stundas ilgušā divu setu cīņā ar 6-7 (4-7), 6-7 (2-7) piekāpās pasaules ranga otrā desmita tenisistam Džonam Isneram un Valensijas turnīrā izstājās pirmajā kārtā, informēja organizatori. Latvijas un ASV spēcīgāko tenisistu duelī neviens nezaudēja geimu savā servē, taču abos taibreikos pārāks bija Isners.

Cīņas sākums abiem spēlētājiem izvērtās nervozāks, un pēc 18 minūtēs izspēlētiem diviem geimiem rezultāts bija neizšķirts 1-1. Gulbja servē pirmais geims ilga 10 minūtes, līdz Latvijas tenisists nodrošināja punktu. Gulbim dažbrīd palīdzēja spēcīgas serves, taču Latvijas tenisista lielāks nepiespiesto kļūdu skaits pavēra lielākas iespējas Isneram, kurš gan setā nerealizēja sešas breikbumbas. Arī veiksmīgi iesāktajā taibreikā vairākas Gulbja kļūdas pavērsa situāciju par labu amerikānim.

Otrā seta vidū Gulbim piektajā geimā bija septiņas breikbumbas, no kurām nevienu viņš nerealizēja, ļaujot Isneram izglābties. Gulbis emociju uzplūdā trieca raketi pret zemi, taču iespēja bija pasaista garām. Otrais sets turpinājās bez pretinieku servē gūtiem punktiem, savukārt taibreikā pārliecinošāk nospēlēja ASV tenisists, kas viņam nodrošināja uzvaru divas stundas un 22 minūtes ilgušajā spēlē.

Līdzšinējās divās savstarpējās spēlēs Gulbis pasaules rangā 14.vietā ierindoto Isneru uzvarēja. Pasaules ranga 25.vietas īpašnieks Gulbis Spānijā gan nopelnīja 10 400 eiro naudas balvu, taču reitinga punktu krājumu nepapildināja.

Valensijas turnīrs ar 2,17 miljonu eiro balvu fondu cietā seguma kortos beigsies svētdien. Līdz novembrī Londonā paredzētajam Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) sezonas noslēgumam vēl būs Parīzes "Masters" turnīrs, kas sāksies oktobra beigās.