Gulbis pieveic Congu un triumfē Marseļā

Ernests Gulbis divos setos ar 7-6 (7-5), 6-4 svētdien uzvarēja pasaules rangā desmito spēcīgāko tenisistu Žo Vilfrīdu Congu un kļuva par Marseļas turnīra uzvarētāju, liecina rīkotāju informācija. Ar trešo numuru izliktais Gulbis izcīnīja karjerā piekto titulu Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) turnīros, kur Latvijas tenisa līderis finālā vēl ne reizi nav zaudējis.

Cīņā pret mājinieku Congu Gulbim pirmajā setā uzvaru izdevās nodrošināt taibreikā, taču otrajā setā viņš pēc pretinieka servē iegūta punkta panāca 4-2 pārsvaru, ko turpinājumā noturēja. Piecās savstarpējās spēlēs pret Congu Latvijas tenisists izcīnīja otro uzvaru.

Par uzvaru nopelnītie 250 reitinga punkti Gulbim pirmdien ļaus pakāpties augstāk par šonedēļ ieņemto 23.vietu pasaules rangā un, iespējams, sasniegt karjeras rekordu.

Sezonā Gulbis izcīnīja pirmo uzvaru - līdz šim pēdējo titulu viņš ieguva pērn septembrī Sanktpēterburgā. Par uzvaru Marseļā Gulbis saņems arī 99 545 eiro no turnīra 620 000 eiro balvu fonda.

Jau vēstīts, ka Gulbis turnīru Francijā sāka otrajā kārtā, kur trijos setos uzveica spāni Roberto Bautistu Agutu, bet turpinājumā pārspēja arī mājiniekus Nikolasu Maū un sacensību galveno favorītu Rišāru Gaskē. Pērn Gulbis Marseļā zaudēja otrajā kārtā.