Gulbis nenoturas pret Federera spiedienu un izstājas Halles tenisa turnīrā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 11 mēnešiem.

Ernests Gulbis trešdien Halles turnīrā, Vācijā, divos setos ar 3-6, 5-7 otrajā kārtā zaudēja galvenajam favorītam Šveices tenisistam Rodžeram Federeram, liecina organizatoru informācija. Katrā setā Gulbis zaudēja vienu punktu savā servē, ar ko stabili spēlējušajam Federeram pietika, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā.

Par iekļūšanu otrajā kārtā Gulbis nopelnīja 45 punktus pasaules rangā, kur viņš šonedēļ ir 86.vietā. Vēl nevienā turnīrā šosezon Gulbis nav guvis vairāk kā vienu uzvaru.

Labi sācis spēli, Gulbis ar spēcīgām un precīzām servēm radīja sarežģījumus Federeram, tomēr šveicieša spiediens pamazām arvien pieauga. Gulbja centieni brīžiem nospēlēt radoši, lai rastu efektīvu pretdarbību, pavērsās pret viņu pašu, un sestajā geimā Federers guva setā izšķirošo punktu latvieša servē - 4-2.

Otrajā setā Gulbis ilgstoši bija tuvāk punkta gūšanai pretinieka servē nekā Federers, tomēr šveicietim izdevās noturēties. Par vairākām skaistām izspēlēm latvietis izpelnījās skaļas ovācijas, lai gan līdzjutēju vairākums nepārprotami atbalstīja pērn turnīrā uzvarējušo viņa pretinieku. Gulbis spoži servēja, kas viņam ļāva devīto geimu noslēgt tikai 73 sekundēs. Taču Federers darbojās stabilāk un Gulbja nepiespiesto kļūdu sēriju 11. geimā vainagoja dubultkļūda servē, kas ļāva pasaules ranga vicelīderim iegūt izšķirošu 6-5 pārsvaru.

Gulbis pirmajā kārtā pārspēja Ukrainas tenisistu Sergiju Stahovski, kurš pasaules rangā ieņem 50.vietu. Šosezon Gulbim ir četras uzvaras 18 spēlēs.

Dubultspēlēs Gulbis pārī ar savu treniņu partneri austrieti Dominiku Tīmu iepriekš izstājās pirmajā kārtā pēc zaudējuma urugvajietim Pablo Kuevasam un Spānijas tenisistam Davidam Marero, kuri izlikti ar 4.numuru.

Halles turnīrs beigsies svētdien, un uzvarētājs nopelnīs 500 reitinga punktu. Tenisisti zālāja laukumos gatavojas sezonas trešajam "Grand Slam" turnīram, kas sāksies 29.jūnijā Vimbldonā.