Gulbis ar zibenīgu uzvaru Sanktpēterburgā iekļūst otrajā kārtā

Ernests Gulbis trešdien divos setos ar 6-0, 6-1 ātri pārspēja mājinieku Mihailu Jelginu un iekļuva Sanktpēterburgas turnīra otrajā kārtā, liecina rīkotāju informācija. Latvijas tenisa līdera nākamais pretinieks būs igaunis Jurgens Zops.

Cīņā pret Jelginu, kurš turnīrā iekļuva ar rīkotāju īpašo uzaicinājumu, Gulbis pirmo setu pabeidza nepilnās 20 minūtēs, neatstājot pretiniekam nekādas izredzes. Vienīgais misēklis Gulbim bija piektajā geimā, kad viņam pajuka sava serve un sekoja divas dubultkļūdas, taču Jelgins to nespēja izmantot sev par labu.

Abu tenisistu pirmajā savstarpējā cīņā Gulbis otrā seta sākumā atspēlēja trīs breikbumbas un turpinājumā ieguva 3-0 pārsvaru, līdz Jelgins beidzot tika pie pirmā uzvarētā geima. Saasināt cīņas gaitu mājinieks gan nespēja, un 41 minūti ilgušā cīņa drīz vien bija galā.

Gulbis pēc uzvaras intervijā rīkotājiem teica, ka ar savu spēli ir apmierināts, jo maz kļūdījās, taču bumbas sajūta vēl nav bijusi perfekta. Gulbis Sanktpēterburgā ieradies pirmdien viens pats bez trenera un fizioterapeita. "Spēlēšu sev par prieku," teica Latvijas tenisists.

Pasaules ranga 36.vietas īpašnieks Gulbis Sanktpēterburgā ir izlikts ar sesto numuru, savukārt Jelgins reitingā ierindots 949. vietā. Jelgins labākus panākumus guvis dubultspēlēs, kur 31 gadu vecais tenisists reitingā ieņem 91.vietu.

Rangā 302.vietā ierindoto igauni Zopu Gulbis nosauca par zināmu spēlētāju, kas nav redzēts pusgadu, tādēļ ir grūti prognozēt nākamā pretinieka formu. Zops ir labs tenisists, taču ne tik izcils, lai viņu nevarētu uzvarēt un netiktu trešajā kārtā, savu 25 gadus veco vienaudzi raksturoja Gulbis.

Ja Gulbis iekļūs trešajā kārtā, tur viņa potenciālais pretinieks varētu būt serbs Janko Tipsarevičs. Sanktpēterburgas turnīrā, kur tenisisti cietā seguma laukumos sadalīs 456 000 dolāru balvu fondu, uzvarētājs nopelnīs 250 reitinga punktu.