Gulbis ar uzvaru pār Tīmu tiek Monreālas «Masters» tenisa turnīra otrajā kārtā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 9 mēnešiem.

Ernests Gulbis otrdien Kanādā trīs setu cīņā ar 3-6, 7-6 (10-8), 6-1 pārspēja savu ierasto treniņpartneri Austrijas tenisistu Dominiku Tīmu un sasniedza Monreālas "Masters" sērijas turnīra otro kārtu, liecina rīkotāju informācija. Pirmo reizi šogad Gulbis uzvarēja trešajā spēlē pēc kārtas.

Gulbja nākamais pretinieks būs čehs Lukāšs Rosols, kurš ar 7-6, (7-2), 7-6 (7-4) bija pārāks par turnīra 12.raketi Dienvidāfrikas tenisistu Kevinu Andersonu. Sagaidāms, ka Gulbja spēle pret Rosolu trešdien sāksies tuvu pusnaktij pēc Latvijas laika.

Pirmās divas uzvaras Gulbis Monreālā iepriekš izcīnīja kvalifikācijas turnīrā, kur pārspēja slovēni Blažu Rolu un Francijas tenisistu Nikolasu Maī. Gulbis pasaules rangā šonedēļ ir atkāpies uz 87. vietu, taču Monreālā jau nodrošinātais punktu guvums varētu palīdzēt pozīcijas uzlabot.

Pret pasaules rangā 18.vietu sasniegušo Tīmu latvietim vairāk nekā divas stundas ilgušā cīņā izdevās pārtraukt trīs zaudējumu sēriju savstarpējās spēlēs. Četrās līdzšinējās cīņās Gulbis uzvaru pār Tīmu bija guvis tikai vienreiz abu pirmajā savstarpējā spēlē 2012.gadā Vinstonseilemas turnīra kvalifikācijā.

Gulbim pirmajā setā bija vairāk iespēju lauzt pretinieka servi nekā Tīmam, kurš tomēr bija pārāks ar viena breika pārsvaru. Otrajā setā abi tenisisti noturēja savu servi un viss izšķīrās taibreikā, kura galotnē Gulbis panāca līdzsvaru mačā. Savukārt trešajā setā Latvijas tenisists jau bija situācijas noteicējs un trīsreiz guva punktus Tīma servē.

Monreālas "Masters" turnīrs ar nepilnu 4,2 miljonu dolāru balvu fondu cietā seguma laukumos beigsies svētdien. Turnīrā, kur uzvarētājs nopelnīs 1000 ranga punktu, galvenā favorīta statusā ir pasaules ranga līderis serbs Novaks Džokovičs, kurš cīņu sāka ar uzvaru otrajā kārtā pār brazīlieti Tomasu Beluči -  6-3, 7-6 (7-4).

Gulbis šogad 25 spēlēs ir guvis astoņas uzvaras, bet pēc vietas pasaules rangā 26 gadus vecais tenisists ir noslīdējis pārāk zemu, lai automātiski iekļūtu "Masters" sērijas turnīra pamatsacensībās. Gulbis aizvada astoto "Masters" turnīru Kanādā, kur viņa labākais panākums ir iekļūšana ceturtdaļfinālā 2013.gadā. Pērn Gulbis Kanādā izstājās otrajā pamatturnīra kārtā, kas viņam deva 45 ranga punktus.