Gulbim iespēja pirmoreiz uzvarēt Nadalu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 5 mēnešiem.

Ceturdienas vakarā Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis cīņā par Dohas turnīra pusfinālu spēkosies ar pasaules ranga līderi Rafaelu Nadalu no Spānijas. Gulbis sezonas pirmajā turnīrā līdz šim aizvadījis divas triju setu spēles, bet Nadals divos mačos nospēlējis par setu mazāk.

Pagājušajā sezonā Gulbis uzvarēja 37 no 55 mačiem, kuros piedalījās, bet iepriekšējā nedēļā viņš tika atzīts par 2013.gada populārāko Latvijas sportistu.

Jauno sezonu Gulbis iesāka vēl pērnā gada pēdējā dienā, kad trijos setos apspēlēja britu Danielu Evansu, kurš rangā atrodas gandrīz 130 pozīcijas zemāk - 6:2, 4:6, 6:0. Ernests šajā mačā trīs reizes zaudēja geimu pie savas serves, turklāt visos gadījumos tas bija otrajā setā.

Gulbja otrais pretinieks Dohā bija pieredzējušais polis Lukašs Kubots. 31 gadu vecais sportists ATP rangā šobrīd ir 72. vietā. Maču pret Kubotu Gulbis iesāka lieliski - uzvarot pirmās 11 cīņas izspēles, tika iegūts 3:0 pārsvars. Seta turpinājumā krituma brīžu nebija, bet astotajā geimā izdevās noformēt vēl vienu breiku. Līdz ar to nepilnās 25 minūtēs Ernests jau bija paveicis pusi darba ceļā uz ceturtdaļfinālu - 6:2. Nākamajā gan tika zaudēts ar 4:6, bet izšķirošajā uzvara ar 6:3.

Iekļūšana turnīra labāko astoņniekā Gulbim devusi 45 reitinga punktus, bet šovakar sešos pretiniekos stāsies turnīrā un pasaules pirmais numurs, spānis Rafaels Nadals, kurš iepriekš arī spēlēja trīs setus - 6:3, 6:7, 6:3 pret vācieti Tobiasu Kamki. Līdz šim Ernestam ne reizes nav izdevies uzveikt Nadalu, kaut visas sešas spēles bijušas ļoti līdzvērtīgas. Viena no tām bijusi arī Dohā - 2011.gadā tieši ceturtdaļfinālā spānis bija pārāks ar 7:6, 6:3. Interesanti, ka šī bijusi vienīgā reize, kad Gulbis pret Nadalu neuzvarēja setu. Mačs plānots kā trešais pēc kārtas centrālajā kortā, tāpēc šo Gulbja cīņu būs iespējam vērot arī video tiešraidē internetā un "Eurosport" televīzijā.

Sezonas sākums Gulbim ir lieliska iespēja ar septīto piegājienu uzvarēt Nadalu, jo sezonas sākumā ranga vadošie tenisisti tikai uzņem labāko formu. Par to liecina arī fakts, ka līdz šim vienīgo uzvaru pret bijušo ranga līderi Novaku Džokoviču guvis Brisbenas turnīrā gada pašā sākumā.

Pusfinālā Gulbja un Nadala dueļa uzvarētājam pretim stāsies kvalifikācijas sacensības pārvarējušais Dastins Brauns no Vācijas vai viņa tautietis Peters Gojovčiks, kurš arī dalību turnīrā sāka no kvalifikācijas sacensībām.