Treniņu iespējas Latvijas sportā uzlabojas, sacensību atsākšanas laiks vēl nezināms

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Kad Latvijā varēs atsākties dažādu sporta sacensību un čempionātu norise, būs atkarīgs no sabiedrības veselības speciālistu rekomendācijām, bet precīzu laiku vēl nav iespējams nosaukt, sarunā Latvijas Radio piektdien teica Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents Einars Fogelis.

Sacensību atsākšana ir nākamais solis, ko LSFP izstrādā sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), kuras pārziņā ir sporta nozares pārvaldība. IZM ir iesniegusi plānu, kas paredz iespēju tā realizēšanas gadījumā divu nedēļu laikā nonākt līdz sacensību startam, paskaidroja Fogelis.

Einars Fogelis par sacensību sākšanas iespējām
00:00 / 01:03
Lejuplādēt

Taču sagatavotā plāna realizēšanas temps būs atkarīgs no veselības nozares profesionāļu skatījuma uz Covid-19 izplatības tendencēm valstī. 

Fogelis iepriekš pieļāva iespēju, ka sportā kādu laiku būs jāsadzīvo ar noteiktiem ierobežojumiem, lai arī atvērtā Baltijas valstu kopējā telpa vairo cerības sportistiem atsevišķās disciplīnās izjust sacensību garšu. 

Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš (Jaunā konservatīvā partija) iepriekš Latvijas Radio prognozēja, ka sacensības labvēlīgā epidemioloģiskā situācijā varētu atsākties maija beigās vai jūnija sākumā.

Igaunijā organizētas sporta sacensības ārpus telpām atsāksies 18.maijā ar nosacījumu, ka nav atļauta skatītāju klātbūtne un iesaistīto personu skaits nepārsniedz simtu. Telpās būs atļauti treniņi, nepārsniedzot grupā 10 dalībnieku skaitu. Savukārt no 1.jūnija sporta bāzes telpās drīkstēs uzņemt pusi no maksimālās dalībnieku kapacitātes. 

Lietuvā valdība trešdien nolēma atļaut rīkot profesionālas sporta sacensības ārtelpā no 30.maija.

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā, bet vēlāk to pagarināja līdz 9. jūnijam, mīkstinot iepriekš noteiktos striktos ierobežojumus. Kopš 12.maija ir atļauts rīkot organizētus sporta treniņus, ja pulcējas ne vairāk kā 25 personas, nodarbības laiks iekštelpās nepārsniedz trīs stundas, un to vada sertificēts speciālists, kā arī tiek ievērota divu metru savstarpēja distance. Nodarbībās nedrīkst pieļaut dažādu treniņgrupu plūsmu pārklāšanos un liegts iesaistīt personas, kas jaunākas par 7 gadiem. Nodarbībās peldbaseinos drīkst piedalīties personas, kas sasniegušas 12 gadu vecumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti