Rosina nepieļaut Latvijai nelojālu personu darbību valsts finansētu sporta organizāciju vadībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 2 mēnešiem.

Valstij nelojāli cilvēki nedrīkst ieņemt amatus Latvijas sporta organizācijās, kuras saņem valsts finansējumu, otrdien atzina Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš. 

Sporta nozares pārstāvjiem pašiem ir aktīvi jārīkojas un jāsaprot, ka šādiem cilvēkiem nav vietas Latvijas sporta organizācijās, uzsvēra Riekstiņš. Saeimas deputāti ar nozares pārstāvjiem pārsprieda Latvijas sporta organizāciju rīcību pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā. 

"Nevar sēdēt un neko nedarīt, gaidot kādus likuma grozījumus, jo morāle nav likumā ierakstāms jautājums," Riekstiņu citēja Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja Preses dienests. “Aicinu Latvijas Olimpisko komiteju un sporta federācijas nekavēties un teikt saviem biedriem, ka vairs netolerēsim valstij nelojālus izgājienus."

Deputāti pārrunāja arī izskatīšanai Saeimā nodotos grozījumus Sporta likumā, kas paredz aizliegumu Latvijā reģistrētām sporta spēļu komandām piedalīties Krievijas vai Baltkrievijas nacionālajos čempionātos un kausu izcīņā. 

Riekstiņš paskaidroja, ka Sporta apakškomisija kopā ar nozares pārstāvjiem pārrunās, ko vēl būtu nepieciešams iekļaut likumā. 

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Žoržs Tikmers un Latvijas Sporta federāciju padomes valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis Sporta apakškomisijā informēja par līdz šim paveikto. Sporta apakškomisija plāno tuvāko nedēļu laikā atgriezties pie šī jautājuma, pārrunājot turpmākos nepieciešamos soļus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti