Ministre noraida Olimpiskās komitejas bažas par finansējuma kavēšanos; naudu pārskaitīs drīzumā

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta paustās bažas par to, ka sportisti vēl nav saņēmuši valsts finansējumu šim gadam, ir pārspīlētas, jo līgumi gadu no gada tiek pārslēgti vienā laikā, un jau drīzumā nauda tiks pārskaitīta. To intervijā Latvijas Radio sacīja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība").

LOK prezidents Jānis Buks norādījis, ka sporta nozare ir nonākusi bezprecedenta krīzes situācijā un olimpiskā gada sākumā nespēj nodrošināt sportistu dalību svarīgās sacensībās, jo sporta veidu federācijas nesaņem paredzēto valsts finansējumu. Tikmēr sporta federāciju pārstāvji gan atzina, ka tāda pati situācija bijusi iepriekšējos gados, kad valsts finanšu dalīšanā sportam bija iesaistīta LOK.     

Anda Čakša par valsts finansējumu sportam
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

Tagad Čakša skaidroja, ka sporta nozares finansēšanas modelis piedzīvo pārmaiņas, kuru rezultātā mazāk valsts naudas tiks novirzīts sporta administrēšanai, bet vairāk – pašiem sportistiem. Šīs pārmaiņas esot nākušas lēni un smagnēji, izjūtot lielu pretestību no sporta jomas administratīvās puses, tomēr jau pavisam drīz līgumi būšot gatavi un valsts pārskaitīšot naudu.

Pēc ministres teiktā, ziņas par to, ka sportistiem ir jāmeklē nauda savos maciņos, ir pārspīlētas un pat populistiskas, jo līgumi ar sporta organizācijām gadu no gada tiek pārslēgti apmēram tajos pašos datumos, līdz ar to nav pamata bažīties, ka sportistiem netiks nodrošināts valsts finansējums.

"Šīs ziņas ir pārspīletas par to, ka sportistiem netiek nodrošināts finansējums. Tādu risku nav," sacīja Čakša.

Arī sportistu sasniegumi šajā olimpiskajā gadā no tā nekādā veidā necietīs, apgalvoja Čakša.

KONTEKSTS:

Valdība janvārī atbalstīja jaunu sporta organizāciju finansēšanas kārtību, kas paredz IZM centralizētu lomu valsts piešķirtā finansējuma administrēšanā atzītajām sporta federācijām, Latvijas Olimpiskajai komitejai, Latvijas Sporta federāciju padomei un Latvijas Paralimpiskajai komitejai. IZM paredzēts arī uzraudzīt piešķirtā finansējuma izlietošanas atbilstību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti