Blūms izcīna 6.vietu pasaules čempionātā kalnu riteņbraukšanas maratonā

Latvietis Mārtiņš Blūms sestdien Dānijā finišēja sestais pasaules čempionātā kalnu riteņbraukšanas (MTB) maratona distancē, liecina rīkotāju informācija.

Čempiona titulu izcīnīja jaunzēlandietis Semjuels Geizs, kurš finišu 120 kilometru distancē sasniedza pēc četrām stundām, 16 minūtēm un 51 sekundes. Sudraba medaļu nopelnīja 16 sekundes lēnākais vācietis Andreass Zēvalds, bet par bronzas laureātu kļuva mājinieks Simons Andreasens kuru no uzvarētāja šķīra 57 sekundes.

Blūms čempionam zaudēja vienu minūti, bet viņa iekļūšana sešiniekā ir visu laiku augstākais panākums Latvijas velosportistiem pasaules čempionātos MTB maratonā, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Oskars Muižnieks finišēja 22.vietā, Lauris Purniņš mērķa līniju šķērsoja 64.vietā, bet Māris Bogdanovičs finišu nesasniedza. Finišēja 122 riteņbraucēji.

Pasaules čempionāts MTB maratonā notiek atsevišķi no pasaules meistarsacīkstēm kalnu riteņbraukšanas olimpiskajā krosā, kur Blūms augusta beigās Francijā sasniedza 11. vietu, kā arī bija piektais īsajā krosa distancē.