Dienvidāfrikas regbisti uzveic angļus, pievienojas Jaunzēlandei Pasaules kausa finālā

Dienvidāfrikas Republikas vīriešu regbija izlase sestdien Sendenī ar precīzu soda sitienu pēdējās minūtēs izrāva uzvaru un nodrošināja vietu Pasaules kausa finālā. Pusfinālā DĀR ar 16:15 pārspēja Angliju.

Pēc spēlētām trīs minūtēm ar precīzu soda sitienu angļus vadībā izvirzīja Ouens Ferels, kurš septiņas minūtes vēlāk ar vēl vienu soda sitienu panāca 6:0. DĀR izdevās tikt pie pirmajiem punktiem, kad 21.minūtē soda sitienu veiksmīgi izpildīja Menijs Liboks, taču vēl trīs minūtes vēlāk sešu punktu pārsvaru angļiem atguva Ferels.

Piecas minūtes līdz puslaika beigām precīzs soda sitiens padevās DĀR spēlētājam Handrē Polardam, tomēr Ferels neļāva pretiniekiem doties pārtraukumā ar mazāku deficītu un 39.minūtē ar soda sitienu atguva sešu punktu pārsvaru Anglijai.

Ferels deviņu punktu pārsvaru 54.minūtē panāca ar veiksmīgu dropsitienu. DĀR izdevās samazināt deficītu 69.minūtē, kad pirmo un vienīgo piezemējumu mačā veica Rūdolfs Gerhards Snīmans, kam sekoja precīzs realizācijas sitiens Polarda izpildījumā (13:15).

Nedaudz mazāk kā četras minūtes līdz pamatlaika beigām DĀR tika pie soda sitiena, kuru precīzi izpildīja Polards, un pirmo reizi mačā izvirzījās vadībā ar 16:15. Atlikušajās minūtēs bumbu pārvaldīja Anglijas regbisti, taču viņiem vairs neizdevās tikt pie punktu gūšanas iespējām, un finālu sasniedza DĀR.

Anglijas un Dienvidāfrikas pusfināla epizodes

Pasaules kausā šī komandām bija sestā tikšanās. Anglijai ir izdevies uzvarēt tikai reizi, svinot panākumu 2003.gadā (25:6). Pārējās cīņās ir uzvarējusi DĀR, kas 1999.gadā Francijā bija pārāka ar 44:21, 2007.gadā uzvarēja divreiz (36:0, 15:6), bet pirms četriem gadiem Japānā uzvarēja ar 32:12.

Dienu iepriekš finālā vietu nodrošināja Jaunzēlande, kas ar 44:6 uzvarēja Argentīnu, nodrošinot cīņu par titulu piekto reizi vēsturē.

Pasaules kausa izcīņa vairāk nekā pusotra mēneša garumā norisinās deviņās Francijas pilsētās, 20 valstsvienībām cīnoties par prestižo trofeju. Pirmajā posmā četrās apakšgrupās izlases aizvadīja viena apļa turnīru, divām labākajām grupas komandām iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Katras grupas pirmo triju vietu īpašnieces nodrošināja ceļazīmes uz 2027.gada Pasaules kausa izcīņu.

Francija pasaules meistarsacīkstes uzņem trešo reizi un otro reizi - kā vienīgā rīkotāja. No deviņiem aizvadītajiem turnīriem pa trim reizēm čempionu kausu, kas nosaukts Viljama Veba Elisa vārdā, virs galvas ir cēluši Jaunzēlandes un Dienvidāfrikas Republikas regbisti, divi tituli ir Austrālijai, bet viens - Anglijai.

Pirms četriem gadiem Japānā notikušajā Pasaules kausā uzvarēja DĀR, kas finālā ar rezultātu 32:12 guva virsroku pār Angliju.