Latvijas Olimpisko dienu atzīmē arī Murjāņos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 7 mēnešiem.

Atzīmējot Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) dzimšanas dienu, piektdien notiks Latvijas Olimpiskās dienas pasākumi, kas 168 norises vietās pulcēs teju 100 000 dalībnieku. Jau tradicionāli Olimpiskā diena visā Latvijā sāksies ar rīta vingrošanu, arī Murjāņu sporta ģimnāzijā (MSĢ).

Cerīgi par MSĢ nākotni ir noskaņota ģimnāzijas direktore Ingrīda Amantova, kura 1980.gadā Leikplesidas olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas medaļu kamaniņu sportā. Amantova tieši Murjāņos saskata olimpisko nākotni, jo ģimnāzijā tiek gatavoti Latvijas izlašu kandidāti. 

Murjāņos darbs ir vērsts olimpisko mērķu sasniegšanai, jo jauniešiem ir iespēja gan iegūt izglītību, gan divreiz dienā trenēties, turklāt tiek nodrošināta arī medicīniskā uzraudzība un ēdināšana. Nākamgad ģimnāzijai valsts budžetā ir paredzēti 3,6 miljoni eiro, un MSĢ jau tagad plāno, kā uzlabot vidi jaunajiem sporta talantiem.

MSĢ audzēkņi iesaistīsies Olimpiskajā dienā olimpiskās kustības popularizēšanai, apliecinot atbalstu olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un godīgas spēles principiem sportā. Šogad pasākums nedaudz atšķirsies, jo interesi iesaistīties izrādīja Latvijas Handbola federācija. Olimpiskās dienas vadlīniju pamatā tādēļ būs handbols, bet nākotnē plānots katru gadu plašāk iepazīstināt arī ar citiem olimpiskajiem sporta veidiem.

Vienlaicīgi visās Olimpiskās dienas norises vietās pasākums sāksies ar rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

SOK, atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicina visu valstu nacionālās olimpiskās komitejas organizēt Olimpisko dienu, lai popularizētu olimpisko kustību. Lielākā daļa nacionālo olimpisko komiteju izmanto šo iespēju, lai vairotu olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu. Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadu organizē olimpiskā kustība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti