Sporta ziņas

ENBL "VALMIERA GLASS VIA" - Vloclavekas "Anwil"

Sporta ziņas

Baltijas čempionāta posms motošosejā

Divas sporta amatperonas apsūdzētas krāpšanā

Lietā par krāpšanu KNAB rosina apsūdzēt bijušo Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktori

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosināja prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret bijušo Murjāņu Sporta ģimnāzijas valsts amatpersonu – direktori Ingrīdu Amantovu – un vēl kādu fizisku personu par krāpšanu lielā apmērā.

Nenosaucot vārdu, KNAB informēja, ka izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka amatpersona, iespējams, pieņēma darbā divas fiktīvi nodarbinātas personas un viltoja dokumentus, kas saistīti ar darba laika uzskaiti, uz kuru pamata iestāde aprēķināja un šīm personām izmaksāja darba samaksu. Pēc amatpersonas lūguma viena no fiktīvi nodarbinātajām personām legalizēja izkrāptos finanšu līdzekļus, kurus tā saņēma algas veidā, pārskaitot tos uz amatpersonas radinieku bankas kontiem.

Valsts amatpersonas un fiziskās personas noziedzīgo darbību rezultātā radīti zaudējumi kopumā 35 658 eiro apmērā.

Kriminālprocess bija sākts 2020. gada 15. aprīlī, bet šogad 18.oktobrī krimināllietas materiālus KNAB nosūtīja Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai. Turpmāk prokuratūrai kā procesa virzītājam jālemj par krimināllietas virzību.

Zināms, ka KNAB pērn 15.aprīlī sāktajā kriminālprocesā par dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā un krāpšanas mēģinājumu bija aizturēta toreizējā Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktore, Ropažu novada domes deputāte Ingrīda Amantova.

Līdzās aizdomām par krāpšanu valsts amatpersonai tiek inkriminēts dienesta viltojums mantkārīgā nolūkā un noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanas organizēšana. Savukārt fiziskai personai – krāpšanas lielā apmērā atbalstīšana un noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti