Rīta Panorāma

Vasaras koncerti fon Stricka villas dārzā

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Daini Dukuru par lēmumu par 2026. gada ziemas olimpiskajām spēlēm

Dainis Dukurs: Siguldas trases attīstība ir jāturpina

Lai gan Zviedrijas pilsētu Stokholmas un Ores kopīgā kandidatūra pirmdien zaudēja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) biedru balsojumā un neieguva tiesības rīkot 2026. gada ziemas olimpiskās spēles, Siguldas bobsleja un kamaniņu trases attīstība ir jāturpina, raidījumā “Rīta Panorāma” uzsvēra trases direktors Dainis Dukurs.

(Papildināts ar LTV sporta žurnālista Raimonda Gekiša viedokli)

Līdz ar to, ka Zviedrija neieguva tiesības rīkot olimpiskās spēles, zaudētājos ir arī Sigulda, jo šeit bija paredzētas sacensības renes sporta veidos.

Telefonsarunā ar “Rīta Panorāmu”, atbildot uz jautājumu, vai zviedru puse bija izdarījusi visu iespējamo, lai saņemtu tiesības organizēt olimpiskās spēles, Dukurs norādīja: “Domāju, ka to, kas bija jāizdara redzamajā pusē, bija izdarījuši visu. Strādājot komandā šķita, ka šī ir tā reize, kad kaut kas varētu notikt. Šis ir tas labais uzaicinājums piedalīties, kā es saku, vienreiz pa simt gadiem, bet, iespējams, ka ir arī citas lietas, ko zviedri nebija līdz galam izdarījuši. Varbūt nebija uzrunājuši katru šo individuālo balsotāju, tā kā bija jāuzrunā.”

Siguldas bobsleja un kamaniņu trases direktors piebilda: “Man bija pārliecība, ka tad, kad Kalgari atsauca savu kandidatūru, Stokholmas kandidatūra ir tā stiprākā.”

Dukuram ir šaubas, vai Zviedrija drīzumā varētu pārskatīt savas kļūdas un vēlreiz pieteikt savu kandidatūru olimpisko spēļu rīkošanai, jo iepriekš tas jau neveiksmīgi noticis astoņas reizes. Taču, ja tā notikšot, Dukurs ir par Latvijas dalību šajā procesā.

“Šis bija unikāls piedāvājums, liels izaicinājums, un mēs viņu uzņēmām,” norādīja Dukurs, piebilstot, ka gan iepriekšējā valdība, gan līdzšinējā atbalstīja renes sporta veidu sacensību notikšanu Siguldā. Visi bijuši noskaņoti strādāt, bet diemžēl šoreiz nesanāca.

Ja tiesības rīkot olimpiskās spēles būtu piešķirtas Zviedrijai, tad Siguldas bobsleja un kamaniņu trases attīstība notiktu daudz straujāk, taču Dukurs uzsvēra, ka apstāties šobrīd nevajadzētu, jo mērķis, ka Siguldā varētu parādīties bobsleja četrinieki, ir jāsasniedz. Siguldai ir jāturpina būt apritē – jāturpina organizēt Pasaules kausa posmus un Eiropas čempionātus.

Dukurs uzskata, ka ir jāpabeidz trases rekonstrukcijas projekts – lai arī mazākiem soļiem, bet jāiet uz priekšu – apstāties nedrīkst.

Savukārt LTV sporta žurnālists Raimonds Gekišs telefonsarunā "Rīta Panorāmai" atklāja, ka, ja zviedri būtu uzvarējuši balsojumā un iegūtu tiesības rīkot olimpiskās spēles, tas būtu bijis pārsteigums, jo Stokholmas pilsēta nebija devusi garantijas.

Uz jautājumu, vai Zviedrija vēlreiz varētu pārskatīt savu piedāvājumu un vēlreiz izvirzīt savu kandidatūru, Gekišs bija diezgan skeptisks, piebilstot, ka emocijas jau vēl nav norimušas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt