Jonass Lielbritānijā nodrošina Eiropas čempiona titulu EMX125 klasē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 8 mēnešiem.

Latvijas jaunais motokrosists Pauls Jonass svētdien Vinčestrā, Lielbritānijā, uzvarēja Eiropas čempionāta septītajā posmā un nodrošināja pirmo vietu sezonas kopvērtējumā 125 kubikcentimetru klasē, informēja organizatori. Augusta pirmajā pusē Jonass Čehijā triumfēja arī pasaules čempionātā junioriem 125 kubikcentimetru klasē.

Latvijas Radio izdevās Londonā sazvanīt jaunā sportista menedžeri, kādreizējo motosportistu Kristeru Serģi, kurš bija gandarīts par Jonasa panākumu. Serģis sagaida, ka Jonass pēc dažiem gadiem varētu gūt panākumus arī pieaugušo konkurencē.

"Šajā klasē, kur brauc jaunieši līdz 17 gadiem, Pauls [Jonass] ir viens no labākajiem jaunajiem sportistiem, kas ar darba spējām un neatlaidību ir panācis šo rezultātu. Jāturpina strādāt un trenēties, un, ja viss būs pa spēkam, iespējams, pēc trim vai četriem gadiem viņš varētu gūt panākumus arī pieaugušo klasēs," teica Serģis.

Jonass Eiropas čempionātā izcīnīja septīto uzvaru sezonā aizvadītajos astoņos braucienos un ar 193 punktiem vienu posmu pirms sacensību noslēguma konkurentiem vairs nav aizsniedzams. Otro vietu Lielbritānijā izcīnīja francūzis Nikolā Derkūrs, kurš ar 153 punktiem ir otrais arī kopvērtējumā.

Jonass 2011.gadā ieguva pasaules junioru čempiona laurus 85 kubikcentimetru klasē, savukārt 2012. gadā kļuva par bronzas laureātu 125 kubikcentimetru klasē.

Pasaules čempionātā Lielbritānijas "Grand Prix" izcīņā prestižākajā MX1 klasē Matīss Karro svētdien izcīnīja 11.vietu, bet Augusts Justs ieņēma 14.vietu. Pirmajā braucienā Karro ieguva 11.vietu, savukārt Augusts Justs ierindojās 17.vietā, arī tiekot pie ieskaites punktiem. Otrajā braucienā Karro noslēdza pirmo desmitnieku, turpretim Justs pakāpās uz 13.vietu. Itālietis Antonio Kairoli ar uzvaru pirmajā braucienā nodrošināja čempiona titulu sezonas kopvērtējumā.