ANO pārtrauc pārtikas izdali Gazas joslas Rafahas pilsētā

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) palīdzības organizācijas ir pārtraukušas pārtikas izsniegšanu Gazas joslas dienvidu pilsētā Rafahā pārtikas piegāžu trūkuma un nedrošās situācijas dēļ. 

ANO Palestīniešu bēgļu aģentūra un ANO Pasaules pārtikas programma paziņoja, ka to noliktavas ir tukšas, tāpēc humānās palīdzības sniegšana Rafahā ir apdraudēta.

Iepriekšējās divās dienās neviena kravas mašīna ar humāno palīdzību neesot ieradusies Gazas joslā caur peldošo piestātni, kuru ASV uzbūvēja palīdzības piegādēm pa jūru.

ANO Pasaules pārtikas programma arī brīdināja, ka pārtikas un citu pirmās nepieciešamības preču piegāžu kavēšanās var izraisīt badu Rafahā, kur kara dēļ patvērušies vairāk nekā miljons cilvēku no visas Gazas.

ANO neprecizē, cik daudz palestīniešu ir palikuši Rafahā, kopš Izraēla ir sākusi militāras operācijas dažos šīs pilsētas rajonos, bet tur varot būt vēl simtiem tūkstoši cilvēku.

Organizācija "Pasaules Pārtikas programma" ir brīdinājusi – ja netiks atsāktas pārtikas un citas palīdzības piegādes Gazas joslai lielos daudzumos, tad iestāsies bads.

Arī veselības centros vairs nepienākot medikamenti, un tas nozīmē, ka vairs nebūs pieejamas pirmajai palīdzībai nepieciešamās preces.

ANO un Rietumvalstis jau ilgu laiku brīdina par humānās katastrofas draudiem Rafahā, ko izraisītu gan plaša mēroga uzbrukumi, gan piegāžu blokādes.

Izraēla pirms dažām nedēļām uzsāka sauszemes operāciju Rafahas pievārtē, tāpēc simtiem tūkstoši civiliedzīvotāju ir atstājuši pilsētu, taču tur vēl ir palikuši simtiem tūkstoši cilvēku, kuriem ir nepieciešama humānā palīdzība.

ASV Baltais nams otrdien paziņoja, ka Izraēla ir mainījusi savus plānus sauszemes ofensīvai Rafahā un Vašingtona esot ar tiem apmierināta.

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija vairākus mēnešus ir iebildusi pret plaša mēroga sauszemes operāciju Rafahā, uzsverot, ka Izraēlai ir jāizstrādā plāns civiliedzīvotāju aizsardzībai.

Izdevums "The Washington Post" šonedēļ rakstīja, ka ASV iebildumu dēļ Izraēla esot nolēmusi atteikties no idejas īstenot plaša mēroga sauszemes ofensīvu Rafahā, tā vietā koncentrējoties uz ierobežotām operācijām, kuru mērķis ir iznīcināt pilsētā esošās teroristu grupējuma "Hamās" vienības.

KONTEKSTS:

2023. gada 7. oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot ap 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 250 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla atbildēja ar militāro operāciju Gazas joslā, kā arī pastiprināja klātbūtni Jordānas rietumkrastā, solot iznīcināt teroristu grupējumu "Hamās".

Līdz šim Gazas joslā gājuši bojā vairāk nekā 35 tūkstoši cilvēku, lielākoties sievietes un bērni, liecina "Hamās" pārvaldītās Veselības ministrijas dati, un ANO brīdinājusi par tur pieaugošajiem bada draudiem.

Starptautiskā sabiedrība, tostarp arī vairāki Izraēlas sabiedrotie, vairākkārt norādījuši uz nesamērīgu Telavivas atbildi teroristu uzbrukumam, taču Benjamina Netanjahu vadītā valdība apņēmusies turpināt cīņu par "Hamās" likvidēšanu Gazas joslā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti