Hamiltons uzvar F-1 Beļģijas «Grand Prix» izcīņā un nostiprinās kopvērtējuma līderpozīcijā

Divkārtējais pasaules čempions brits Lūiss Hamiltons no "Mercedes" komandas svētdien Spā trasē izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) Beļģijas "Grand Prix" izcīņā, nostiprinoties kopvērtējuma līderpozicijās.

Hamiltons finišēja pēc stundas, 23 minūtēm un 40,387 sekundēm, aiz sevis atstājot komandas biedru Niko Rosbergu no Vācijas, kurš uzvarētājam zaudēja 2,058 sekundes. Trešo vietu ieņēma francūzis Romēns Grosžans no "Lotus" komandas, kurš atpalika par 37,988 sekundēm.

Ceturto vietu ieņēma krievs Daniils Kvjats no "Red Bull", piektais palika meksikānis Serhio Peress no "Force India", bet sestais bija brazīlietis Felipe Masa no "Williams" komandas. Pie punktiem tika arī soms Kimi Raikonens no "Ferrari", nīderlandietis Makss Verstapens no "Toro Rosso", soms Valteri Botass no "Williams" un zviedrs Markuss Eriksons no "Sauber".

Neveiksme piemeklēja četrkārtējo pasaules čempionu vācieti Sebastjanu Fetelu no "Ferrari", kuram esot trešajā vietā, pusotru apli pirms finiša plīsa formulas aizmugurējā riepa, tāpēc viņš palika 12. vietā.

Hamiltons izcīnīja sezonā sesto uzvaru 11 aizvadītajos posmos. Kopvērtējumā viņš ir nopelnījis 227 punktus, otrais ar 199 punktiem ir Rosbergs, bet trešais ar 160 punktiem Fetels. Tālākās vietas ieņem Raikonens un Masa ar 82 punktiem, Botasam ir 79, bet Kvjatam 57 punkti.

Konstruktoru kausa izcīņā līderi ir "Mercedes" ar 426 punktiem, kam seko "Ferrari" ar 242 un "Williams" ar 161 punktu.

Nākamais F-1 pasaules čempionāta posms notiks 6. septembrī, kad Moncas trasē notiks Itālijas "Grand Prix" izcīņa.