Krievijas statusu kamaniņu sportā atjauno pretēji Latvijas balsojumam; ukraiņi aicina uz boikotu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF) Starptautiskās kamaniņu sporta federācijas (FIL) kongresā balsoja pret Krievijai labvēlīgiem lēmumiem, tomēr ar to nepietika vēlamā rezultāta sasniegšanai, Latvijas Radio pastāstīja LKSF prezidents Atis Strenga. FIL sociālajos medijos vēlāk gan publicēja Ukrainas sportistu atklātu vēstuli, aicinot ikvienu boikotēt sacensības ar Krievijas atlētu dalību, ko atbalsta arī Latvijas kamaniņu sportā.

(papildināts ar Latvijas kamaniņu sporta federācijas informāciju un Edgara Severa teikto)
FIL arbitrāžas tiesa iepriekš aprīlī atbalstīja Krievijas Kamaniņu sporta federācijas apelāciju, līdz ar to zaudēja spēku marta sākumā FIL izpildkomitejas lēmums liegt Krievijas sportistiem dalību sacensībās. Krievijā FIL arbitrāžas tiesas lēmumu nekavējās nosaukt par "svarīgu precedentu".  

Krievijas Kamaniņu sporta federācija arī saglabāja dalību FIL, un atbalstu FIL ārkārtas kongresā guva vienīgi Krievijas amatpersonu atsaukšana no vēlētiem amatiem. FIL vēlāk pirmdien gan pavēstīja, ka meklēs iespējas paturēt spēkā organizācijas izpildkomitejas iepriekš noteiktās sankcijas Krievijai, tostarp ar iespējamām izmaiņām FIL statūtos.

Atis Strenga par Krievijas statusu kamaniņu sportā
00:00 / 01:51
Lejuplādēt

Strenga gan uzskata, ka Krievijas sportistu dalība starptautiskās sacensībās praktiski nav iespējama, neraugoties uz FIL lēmumiem, kas turklāt vēl varētu mainīties.

"Vismaz es neredzu iespēju, kā Krievijas sportisti varētu startēt šeit, Siguldā, un pieņemu, ka arī tuvākajās trasēs Eiropā," teica Strenga.

Tomēr FIL statūtos praktiski nav punkta, pēc kura Krieviju pašlaik īsti varētu izslēgt, un vairāku valstu balsotāji skatījās tieši uz šo juridisko aspektu, paskaidroja Strenga. Vai statūti netiks mainīti, pašlaik vēl esot pāragri teikt, jo jūnija vidū Rīgā notiks gadskārtējais FIL kongress, kur varētu sagaidīt izmaiņas. Arī FIL gan jau drīzumā sniegs skaidrojumu par izveidojušos situāciju, piebilda Strenga. 

Lai pieņemtu izmaiņas FIL statūtos, tās jāatbalsta ar vismaz divām trešdaļām balsu. 

LKSF pirmdien informēja, ka tās atlēti nepiedalīsies sacīkstēs ar Krievijas sportistu vai pārstāvju dalību. LKSF arī neļaus Krievijas Kamaniņu sporta federācijas sportistiem un pārstāvjiem piedalīties Latvijā rīkotajās sacensībās. 

Edgars Severs par Krievijas statusu kamaniņu sportā
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs pirmdien Latvijas Radio paskaidroja, ka pašreizējos apstākļos nesaskata iespēju Siguldā rīkot Pasaules kausa posmu, kur plīvotu Krievijas karogs un uzvaras gadījumā skanētu valsts himna. Tāpat Latvijas sportistu dalību Pasaules kausa posmos citviet, kur būtu pārstāvēta Krievija, Severs nosauca par nepieņemamu.

Atklāto vēstuli parakstījušie 12 Ukrainas kamaniņu braucēji vēršas pie citu valstu sportistiem, aicinot viņus uzrunāt savas nacionālās federācijas un informēt par atteikumu startēt FIL sacensībās, kamēr turpinās Krievijas iebrukums Ukrainā un Krievijas Kamaniņu sporta federācija netiek izslēgta. 

"Uzrunājiet savas nacionālās federācijas un sakiet, ka nepiedalīsieties FIL sacensībās, kamēr FIL mūsu sporta veidā nenolems izslēgt visu Krievijas Kamaniņu federāciju un neaizliegs tās sportistiem piedalīties sacīkstēs," vēstīja Ukrainas sportisti. "Mēs nevaram nošķirt sportu no politikas, kad tiek pārkāptas cilvēktiesības un tiesības dzīvot."

Ukrainas sportisti uzsvēra, ka Krievijas kamaniņbraucēji un daži treneri daudzkārt sociālajos medijos pauda atbalstu karam un Vladimira Putina režīmam, kas izraisa nevainīgu cilvēku ciešanas un nāvi. 

Dienu pirms Ukrainas sportistu vēstules publicēšanas FIL sociālajos medijos pauda, ka lēmumus, kas ne visiem patīk, ir pieņēmusi neatkarīga arbitrāžas tiesa un dalībvalstu federācijas demokrātiskā balsojumā. 

Jau vēstīts, ka Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) aicināja Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidentu Ati Strengu skaidrot Latvijas pozīciju pēc FIL ārkārtas kongresā notikušās balsošanas. Nākamā Pasaules kausa sezona nesāksies līdz novembrim, tādēļ vēl ir vairāk nekā pusgads, līdz FIL prezidenta Einara Fogeļa vadītās organizācijas jau pieņemtie un, iespējams, gaidāmie nākamie lēmumi praktiski ietekmēs sacensību norisi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti