Vankūveras «Canucks» ar Ķēniņu sastāvā gūst uzvaru NHL čempionāta spēlē

Vankūveras "Canucks" komanda ar Latvijas hokejistu Ronaldu Ķēniņu sastāvā otrdien guva uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) čempionāta spēlē, savās mājās ar 4:1 pārspējot Filadelfijas "Flyers", informē organizatori.

Ķēniņš rezultativitātes punktus neguva, spēlēja desmit minūtes un 24 sekundes, izdarīja trīs spēka paņēmienus un divas reizes atņēma pretiniekiem ripu, spēli noslēdzot ar neitrālu lietderības rādītāju.

Uzvarētājiem divus vārtus guva un par spēles pirmo zvaigzni tika atzīts Aleksandrs Barouzs, kurš trešajā periodā no neizšķirta 1:1 panāca 3:1 "Canucks" labā. Laukuma saimnieku rindās izcēlās arī zviedrs Aleksandrs Edlers un čehs Radims Vrbata, bet vārtos Edijs Laks atvairīja 27 no 28 metieniem. "Flyers" labā goda vārtus iemeta Maikls Rafls, kurš spēles 31. minūtē atklāja rezultātu.

"Canucks" izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas un ceturto pēdējās piecās spēlēs. Šosezon Vankūveras komanda ir tikusi pie 40 panākumiem 69 spēlēs un ar 84 punktiem ieņem 6. vietu Rietumu konferencē, turpinot cīņu par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs.

24 gadus vecais Ķēniņš savā NHL debijas sezonā, kurā viņš uz Vankūveras komandu tika izsaukts janvāra vidū, 19 spēlēs ir guvis trīs vārtus un atdevis astoņas rezultatīvas piespēles.

2013. gada vasarā Ķēniņš noslēdza divu gadu līgumu ar "Canucks" kā brīvais aģents, jo latviešu hokejistu NHL jauno spēlētāju draftā neviena komanda nav izvēlējusies.