Rīgas «Dinamo» pēc bāla sākuma pagarinājumā uzvar Hantimansijskā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 8 mēnešiem.

Sezonas pirmā izbraukuma noslēgumā Rīgas "Dinamo" pirmdien Krievijā ar 3:2 pagarinājumā uzvarēja Hantimansijskas "Jugra" vienību Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē, kurā Latvijas klubs pēc neveiksmīgām pirmajām divām trešdaļām dominēja mača turpinājumā, liecina KHL informācija. Četru spēļu turnejā rīdzinieki izcīnīja divas uzvaras un piecus punktus.

"Dinamo" uzvaras vārtus pagarinājumā pēc solo reida guva Lūkass Lesio. Savukārt trešā perioda pēdējās sešās minūtēs rezultatīvi viesiem bija Brendons Makmilans un Miks Indrašis, kurš izlīdzinājumu panāca 13 sekundes pirms pamatlaika beigām.

Pirmajās divās trešdaļās Latvijas komanda ielaida pa vieniem vārtiem un centās atspēlēties pēdējā periodā, kurā "Jugra" samaksāja par pasīviem centieniem noturēties aizsardzībā.

Labu piespēli "Dinamo" vārtu priekšā 7.minūtē izmantoja Ivans Ļekomcevs, raidot ripu Džastina Pītersa sargātā cietokšņa apakšējā stūrī. Vasarīgā hokejā bez aktivitātes spēka spēlē abas komandas trešdaļas turpinājumā radīja maz bīstamu situāciju, un tuvāk vārtu gūšanai gan mājinieki, gan viesi bija, spēlējot vairākumā.

"Jugra" uzbrucējs Konstantīns Majorovs otrā perioda sākumā vēlreiz pārspēja Pītersu, bet rezultāts nemainījās, jo viņa komandas biedrs mirkli iepriekš vārtu priekšā nospēlēja ar augstu paceltu nūju. Vēl pēc brīža nodzisa gaisma, un no skatītājiem gandrīz brīvajā arēnā pilnvērtīga apgaismojuma atjaunošanai bija nepieciešamas vairākas minūtes.

Otrajā periodā rīdziniekiem vairākās epizodēs izdevās uz ilgāku laiku iespiest pretiniekus zonā, bet pietrūka rezultatīva noslēguma. Turklāt pēdējā minūtē pirms pārtraukuma Pavels Varfolomejevs individuāli izkārtoja sev izrāvienu vienatnē pret Pītersu un divkāršoja "Jugra" pārsvaru.

Sparīgi "Dinamo" metās atspēlēties pēc pēdējā pārtraukuma, un mājinieku aizsardzība brīžiem haotiskā izmisībā noturējās tikai ar veiksmes palīdzību. Visbeidzot Vladislava Fokina vārti krita gandrīz divas minūtes ilgušas lielā vairākuma izspēles beigās, kad vārtu priekšā nekļūdīgi nospēlēja Makmilans. Viesi pamatlaika pēdējā minūtē aizstāja vārtsargu ar sesto laukuma spēlētāju un ripa trāpīja pa tukšo vārtu stabiņu, pirms "Dinamo" uzreiz pēc uzvarēta iemetiena Indrašis spēcīgi meta zem pārliktņa.

Pagarinājuma otrās minūtes sākumā Lesio individuāli izlauzās līdz vārtiem un pārspēja Fokinu.

Nākamās piecas spēles Rīgas "Dinamo" aizvadīs mājās, pirmo reizi KHL desmitajā sezonā saviem faniem atrādoties ceturtdien mačā pret Maskavas "Spartak".

Sezonā pirmajā spēlē Omskā pret "Avangard" žokli salauza Miķelis Rēdlihs, bet otrajā mačā pret Novosibirskas "Sibirj" savainojumus guva uzbrucēji Koltons Giliss un Terijs Galjardi, kuri arī devās uz Rīgu pirms komandas izbraukuma beigām. Savukārt aizsargam Guntim Galviņam sestdien uzvarētajā spēlē Astanā pret "Baris" ripas trāpījums beidzās ar kājas lūzumu.