Rīgas «Dinamo» LDz kausa izcīņu sāk ar uzvaru pār Minskas «Dinamo»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 10 mēnešiem.

Rīgas ''Dinamo'' svētdien ar 4:3 ''Arēnā Rīga'' uzvarēja Minskas ''Dinamo'' tradicionālajā Latvijas Dzelzceļa (LDz) kausa izcīņas pirmajā spēlē.

Rīdzinieku labā vārtus guva Gunārs Skvorcovs, Miķelis Rēdlihs, Ville Leino un Gints Meija, kuru atzina par labāko spēlētāju mājinieku komandā. Vārtus sargāja Jakubs Sedlāčeks.

Pirmā trešdaļa aizritēja ar nomācošu mājinieku pārsvaru un metienu attiecību 13:0. Rīdzinieki atklāja rezultātu jau pēc nepilnām trim minūtēm, kad izcēlās Skvorcovs.

Vēlāk partneru raidītās ripas no tālienes pie vārtiem pielaboja Rēdlihs un Leino panākot 3:0.

Otrajā trešdaļā spēle izlīdzinājās, bet trešās sākumā minskiešiem Džonatans Čīčū, pēc spēles labākā spēlētāja balvas saņēmējs minskiešu rindās, atguva vienus vārtus realizējot skaitlisko vairākumu. Vēl pēc divarpus minūtēm Meija atjaunoja trīs vārtu pārsvaru straujā izgājienā iebakstot ripu vārtos no to priekšas.

Sergejs Drozds drīz pēc tam otro reizi pārspēja Sedlāčeku ar metienu no maza leņķa, bet Aleksandrs Materuhins divas minūtes un divas sekundes pirms spēles beigām samazināja rezultātu līdz minimumam.

Otrajā spēlē pirmdien rīdzinieki turnīrā tiksies ar aizvadītās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas finālisti Kazaņas "Ak Bars", bet pamatturnīrs tiks noslēgts trešdien ar spēli pret Jaroslavļas "Lokomotiv", kas pirmajā svētdienas spēlē guva uzvaru ar 3:1. Savukārt turnīra noslēgumā ceturtdien tiks aizvadītas spēles par vietām, kad grupu turnīra divas labākās komandas cīnīsies finālā, bet divas vājākās spēlēs par 3. vietu.

LDZ kausa izcīņa norisinās septīto reizi. Pērn kausu ieguva Kazaņas "Ak Bars", 2013. gadā pie kausa tika šābrīža Gagarina kausa īpašnieki Sanktpēterburgas SKA. Rīgas "Dinamo" kausu savā īpašumā ieguva 2009. un 2012. gadā, bet 2010. un 2011. gadā triumfēja "Lokomotiv".

Ziņots, ka Rīgas "Dinamo", gatavojoties Kontinentālās hokeja līgas (KHL) astotajai sezonai aizvadījis piecas pārbaudes spēles, gūstot četras uzvaras. Valmierā rīdzinieki ar 3:1 uzveica Toljati "Lada" un ar 6:2 pārspēja Piemaskavas "Vitjaz".

Pārbaudes spēļu turpinājumā "Dinamo" ar 3:4 Tukumā zaudēja Novosibirskas "Sibirj", nākamajā spēlē rīdzinieki Piņķos revanšējās pretiniekiem no Novosibirskas ar 3:2 pēcspēles metienos, bet pēc tam "Dinamo" ar 2:0 "Volvo" hallē pārspēja "Vitjaz".

KHL sezonai "Dinamo" sāka gatavoties 6.jūlijā. KHL sezona sāksies 24.augustā, bet "Dinamo" pirmo spēli aizvadīs dienu vēlāk savās mājās pret Kazaņas "Ak Bars".

LDZ kausa izcīņas spēle: Rīgas ''Dinamo'' - Minskas ''Dinamo'' 4:3 (3:0, 0:0, 1:3)

1-0 Gunārs Skvorcovs (Nikolajs Jeļisejevs) 2:59

2-0 Miķelis Rēdlihs (Guntis Galviņš) 15:06

3-0 Ville Leino (Stīvens Seigo, Lauris Dārziņš) 17:34

3-1 Džonatans Čīčū (Lukašs Krajīčeks, Niks Beilens, vair.) 41:49

4-1 Gints Meija (Lauris Dārziņš, Kaspars Saulietis) 44:21

4-2 Sergejs Drozds (Aleksandrs Materuhins, Lukašs Krajīčeks) 48:23

4-3 Aleksandrs Materuhins (Andrejs Mihaļovs, Sergejs Drozds) 57:58

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks - Džefs Glass