Rīgas «Dinamo» izglābjas pamatlaikā un uzvar Znaroka vadītos Gagarina kausa īpašniekus

Rīgas "Dinamo" ceturtdien sekundi pirms pamatlaika beigām izglābās no zaudējuma, bet pēcspēles metienos ar 3:2 izcīnīja uzvaru pār pēdējo divu gadu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempioniem Maskavas "Dinamo". Sezonu iepriekš veiksmīgi sākušie rīdzinieki pret Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Maskavas klubu pārtrauca divu zaudējumu virkni.

Laukuma saimniekiem vārtus "Arēnā Rīga" pamatlaikā guva Marcels Hosa un Pols Ščehura, kurš sekundi pirms pamatlaika beigām panāca izlīdzinājumu. Savukārt pēcspēles metienos izcēlās Aleksandrs Ņiživijs un debitants Vojtehs Polāks. Par labāko vairāk nekā 9500 skatītāju vērotajā spēlē mājiniekiem atzina vārtsargu Mikaelu Telkvistu.

Rīgas "Dinamo" galvenais treneris Artis Ābols pēc spēles žurnālistiem pauda cerību, ka uzvara dos komandai pārliecību par sevi. "Lai spēlētu spēkos līdzīgi pret tādām komandām kā Kazaņu un Maskavas "Dinamo", komandai jātic saviem spēkiem," teica Ābols. Viņš bija apmierināts ar Polāka iekļaušanos spēlē, lai gan Čehijas uzbrucējam vēl būs nepieciešams laiks, lai apzinātu komandas darbību. Taču Ābols bez šaubīšanās Polākam pirmajā cīņā uzticējis izpildīt pēcspēles metienu, jo no rīta treniņā pārliecinājies par hokejista meistarību.

Savukārt Znaroks pēc cīņas bija mazrunīgs, vien piebilstot, ka ielaist vārtus sekundi pirms pamatlaika beigām nav diez cik interesanti. Znaroks ko tādu piedzīvojis pirmo reizi karjerā.

Mājinieki pirmās trešdaļas vidū vairāk nekā minūti spēlēja piecatā pret trim pretiniekiem, taču izdevību izvirzīties vadībā neizmantoja. Turpretim Maskavas komanda tādā pašā situācijā atklāja rezultātu, kad sešarpus minūtes pirms pārtraukuma jubilāra Telkvista vārtu priekšā naskākais pie atlēkušās ripas bija Maksims Pestuško.

Abām komandām neaizmirstot par savu vārtu drošību, bīstamu situāciju nebija daudz, tomēr laukuma saimnieku centieni otrajā periodā nospēlēt aktīvāk vainagojās panākumiem. Kails Vilsons vispirms no asa stūra netrāpīja vārtos pats, taču tika pie ripas un no aizvārtes precīzi piespēlēja Hosam, kurš no tuvas distances precīzi meta bez gatavošanās.

Vienu vārtu pārsvaru Maskavas komanda atguva uzreiz pēc pēdējā pārtraukuma. Viesiem pietika ar 10 sekundēm, lai Pestuško izrautos pret vārtiem un raidītu ripu garām Telkvistam vārtu tīklā. Visi Rīgas "Dinamo" centieni atjaunot neizšķirtu iestrēga pretinieku aizsardzībā, lai gan spēle lielākoties ritēja tuvāk viesu vārtiem. Tuvu vārtu guvumam mājinieki bija septiņas minūtes pirms spēles beigām, kad tukšu vārtu priekšā pie līnijas palikušu ripu viesiem izdevās izsist. Arī visas citas briesmas Maskavas kluba vārtsargs Aleksandrs Lazušins ar aizsargu palīdzību novērsa, līdz Ščehura, cīņas izskaņā ticis pie ripas, netālu no vārtiem paspēja apgriezties un ar precīzu trāpījumu izglāba "Dinamo" no zaudējuma pamatlaikā. Pēdējo minūti trešajā periodā mājinieki aizvadīja bez vārtsarga ar sešiem laukuma spēlētājiem.

Pagarinājumā bīstamāk uzbruka rīdzinieki, tomēr Lazušins darbojās nekļūdīgi. Pēcspēles metienos Ņiživijs un Polāks bija precīzi, savukārt Telkvists cīņā pret Latvijas izlases uzbrucēja Mārtiņa Karsuma pārstāvēto komandu atvairīja visus metienus.

Rīdzinieki bija zaudējuši iepriekšējās divās spēlēs - viesos pret Maskavas CSKA pēcspēles metienos (1:2) un otrdien "Arēnā Rīga" pret Kazaņas "Ak Bars" (1:3).

Maskavas "Dinamo" pēdējos divus gadus Znaroka vadībā izcīnīja KHL Gagarina kausu.