Sporta ziņas

Latvijas volejbola valstsvienība gatavojas kvalifikācijas spēlēm

Sporta ziņas

Latvijas basketbolistu pēcspēles intervija

Daži Latvijas hokejisti plāno spēlēt Krievijā

Indraša vienošanās ar Krievijas klubu raisa sašutumu, Latvijas hokejā viņam varētu būt sekotāji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valstsvienībā spēlējušais Miks Indrašis ir pirmais Latvijas hokejists, kurš pievienojies kādam Krievijas klubam pēc agresorvalsts pilna mēroga iebrukuma Ukrainā. Neoficiāla informācija gan liecina, ka viņš varētu nebūt vienīgais, kurš karjeras turpināšanai raugās Krievijas virzienā. 

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Maskavas "Spartak" trešdien ziņoja par uzbrucēja Indraša pievienošanos komandai. Ziņa par to, ka Indrašis parakstījis viena gada līgumu ar "Spartak", atrodama Krievijas komandas mājaslapā tīmeklī, kā arī tās sociālās saziņas vietņu kontos. 

Hokejista Indraša līgums ar Krievijas klubu raisa sašutumu
00:00 / 02:58
Lejuplādēt

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs sarakstē ar Latvijas Radio pauda, ka oficiāls Indraša pārejas pieprasījums vēl nav saņemts, bet ar pašu hokejistu viņam sazināties vēl nav izdevies. Arī uz Latvijas Radio sūtīto ziņu Indrašis neatbildēja. 

Pļāvējs sarunā Latvijas Televīzijā atzina, ka Indraša rīcība viņu pārsteidza, bet nebija arī kā sniegs uz galvas. LHF hokejistus jau iepriekš bija informējusi par sekām, ko izraisītu Sporta likuma pārkāpums līguma slēgšanā. Pļāvējs atturējās teikt, vai LHF varētu ieviest pret pārkāpējiem kādas savas sankcijas, jo federācijas valde to vēl nav apspriedusi. 

Indraša rīcību par neattaisnojamu uzskata vietnes "sportacentrs.com" hokeja žurnālists Ulvis Brože. Viņš atzina, ka katram ir jāsadzīvo ar savu sirdsapziņu, tomēr Brože nespēj saskatīt nevienu iemeslu, kādēļ Indrašim būtu jāmeklē darbs Krievijā. Redzot aso sabiedrības reakciju, iespējams, gan pārdomās kāds cits spēlētājs, kas varbūt arī raugās Krievijas virzienā, sacīja Brože.

"Tu skaidri esi parādījis, ko tev nozīmē Latvijas izlase, ko tev nozīmē Latvijas līdzjutēji," Indraša rīcību raksturoja Brože. "Šis nav laiks, lai laipotu. Tu esi vai nu vienā pusē, vai otrā pusē, tu nevari būt tas neitrālais pa vidu. Tagad tu esi nodemonstrējis, kurā pusē esi."

Neoficiāli izskan, ka

par kāda Krievijas kluba piedāvājuma pieņemšanu nopietni domā arī Latvijas izlases aizsargs Jānis Jaks un kāds valstsvienības veterāns.

Sporta draugu kluba "Namejs" vadītājs un kvēls hokeja fans Jānis Barkāns uzskata, ka Indrašis ar sperto soli ir pārvilcis treknu svītru karjerai. Barkānam šķiet, ka kāda persona aizmigloja Indrašim skatu uz lietu patieso izpratni. 

"Tu saproti, ka esi noracis savu karjeru. Nodevējs – ar pirkstiem visi uz viņu rādīs. Neviens viņam roku nedos, ar akmeņiem gluži nenomētās," teica Barkāns.

Lai Indrašis tiešām spēlētu Maskavas "Spartak", viņam LHF jāsaņem pārejas karte.

Pavasarī veiktās izmaiņas Sporta likumā aizliedz Latvijas sportistiem, treneriem, tiesnešiem piedalīties sacensībās Krievijā un Baltkrievijā. Sankcijas paredz aizliegumu startēt izlasē un saņemt valsts naudu sportošanai.

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs uzsvēra, ka neviena sporta veida federācija nevar apiet aizliegumu. Būtiski, ka šādam aizliegumam nav noilguma, tādēļ,

piedaloties kaut vai tikai vienā spēlē Krievijā, sportists aizver durvis spēlēšanai Latvijas izlasē uz visiem laikiem.

Severs saskata, ka LHF, izsniedzot Indrašim pārejas karti spēlēšanai Krievijā, pārkāps vismaz Sporta likuma garu. LHF ģenerālsekretārs gan uzskata, ka Indrašis līdz spēlēšanai Krievijā var nemaz nenonākt, ja nesaņems vajadzīgos dokumentus.

Latvijas likumi pēc būtības neļauj apstiprināt Indraša pāreju uz Krievijas klubu, tajā pašā laikā Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) noteikumi neparedz iespēju to liegt, LHF situāciju raksturoja Pļāvējs. Viņš ir pārliecināts, ka

LHF šādu pāreju neapstiprinās, ja tāda tomēr tiks pieprasīta.

Par ticamāku iespēju Pļāvējs uzskata, ka līdz Indraša pārejas jautājuma uz "Spartak" izskatīšanai nemaz nenonāks. 

Latvijas hokeja treneri, kuri varētu strādāt Krievijā
Latvijas hokeja treneri, kuri varētu strādāt Krievijā

Iespējams, jau pavisam drīz vēl kāds Latvijas izlases hokejists parakstīs līgumu Krievijā. Nākamsezon Krievijā varētu strādāt vairāki Latvijas hokeja treneri, un viņiem pārejas karte caur LHF nav jākārto, bet tas nemaina faktu, ka šiem speciālistiem durvis uz izlasēm būs slēgtas uz visiem laikiem. Turklāt visām ar Krievijas hokeju saistītajām personām turpmāk nebūs iespēja strādāt arī Latvijas klubos, ko atbalsta pašvaldība.

Zināms, ka nesen ļoti kārdinošu piedāvājumu spēlēt Krievijā saņēma arī Latvijas 3x3 izlases basketbolists un olimpiskais čempions Kārlis Pauls Lasmanis, kurš gan no tā atteicās. Milzīgie līgumu piedāvājumi Krievijā vilina arī citus Latvijas sportistus. Piemēram, divi Latvijas profesionālie regbisti Jurijs Baranovs un Uldis Saulīte nule kā kļuva par Krievijas čempioniem un viņi Krieviju nepameta arī pēc krievu īstenotās slepkavošanas sākuma Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti