Girgensons izkaujas Bufalo «Sabres» sausā zaudējumā Tampā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 6 mēnešiem.

Zemgus Girgensona pārstāvētā "Sabres" ceturtdien viesos ar 0:5 zaudēja Austrumu konferences līderiem Tampabejas "Lightning", kas revanšējās par abu komandu iepriekšējā spēlē Bufalo piedzīvoto zaudējumu Nacionālajā hokeja līgā (NHL), liecina organizatoru informācija. Pēdējā trešdaļā, kad spēles rezultāts jau bija izšķirts, Latvijas uzbrucējs saņēma sodu par iesaistīšanos kautiņā.

Girgensons spēlēja 18 minūtes (18:08), divreiz meta pa vārtiem un veica vienu spēka paņēmienu, bet viņa lietderības rādītājs bija negatīvs -3. "Sabres" cieta tikai otro zaudējumu pēdējās astoņās spēlēs, taču komandai pārtrūka trīs uzvaru sērija.

Benam Bišopam "Lightning" vārtos pietika atvairīt 13 metienus, lai paliktu nepārspēts. Turklāt pirmais metiens pa viņa vārtiem bija tikai otrajā trešdaļā.

"Lightning" pirmo trešdaļu noslēdza ar vienu vārtu pārsvaru, bet nepilnas sešas minūtes pirms otrā perioda beigām mājinieki jau bija vadībā ar 4:0. Pēdējās trešdaļas vidū spēle kļuva asumiem bagāta. 11 minūtes pirms spēles beigām Viktors Hedmans nopelnīja noraidījumu par Girgensona bloķēšanu, bet Latvijas hokejistu noraidīja uz piecām minūtēm par kautiņu ar Sedriku Paketu. "Sabres" hokejisti spēlē nopelnīja 58 soda minūtes, savukārt Tampabejas kluba rēķinā bija 52 minūtes uz sodīto soliņa.

Bufalo kluba galvenais treneris Teds Nolans atzina, ka viņa vadītā komanda bija aizmirsusi, kas laukumā darāms, lai gūtu uzvaru. "Sabres" spēlētāji neiesaistījās spēka cīņā, bija lēni un pārāk daudz laika pavadīja laukuma centrā, kas pretiniekiem ļāva otrajā trešdaļā pavērst cīņas gaitu sev par labu, sacīja treneris.

Šosezon 26 spēlēs 20 gadu vecais Girgensons ir iemetis astoņus vārtus un veicis sešas piespēles, kļūstot par "Sabres" otro rezultatīvāko spēlētāju un labāko vārtu guvēju. Girgensons arvien ir arī līderis līdzjutēju balsojumā par NHL Zvaigžņu spēles sastāvu. Līdzjutēju vērtējumā noteiks pirmos sešus hokejistus, tostarp trīs uzbrucējus, kas 25.janvārī Kolumbusā dosies laukumā Zvaigžņu spēlē.

Bufalo klubs ar 26 spēlēs gūtiem 20 punktiem ieņem 14. vietu Austrumu konferencē, bet līgas kopvērtējumā ir 27.vietā 30 komandu konkurencē. Nākamo spēli "Sabres" aizvadīs sestdien Floridā pret "Panthers".