Girgensonam vārti, piespēle un trešās zvaigznes tituls Bufalo «Sabres» uzvarā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 6 mēnešiem.

Zemgus Girgensons ceturtdien pēdējā trešdaļā iemeta vārtus un rezultatīvi piespēlēja uzvaras vārtu guvumā, kas Latvijas uzbrucēja pārstāvētajai Bufalo "Sabres" mājās nodrošināja uzvaru 4:3 pār Kalgari "Flames" Nacionālajā hokeja līgā (NHL), liecina rīkotāju informācija. Latvijas uzbrucēju atzina par spēles trešo spožāko zvaigzni.

Pēdējās trešdaļas 8. minūtē Girgensons trāpīja tukšā vārtu stūrī un rezultāts kļuva neizšķirts 3:3, bet četrarpus minūtes vēlāk Latvijas uzbrucējs neizmantoja labu vārtu gūšanas iespēju, taču turpināja uzbrukumu un Mets Molsons ar slidu guva uzvaras vārtus.

Girgensons spēlēja 21 minūti (21:16), vienreiz meta pa vārtiem, veica divus spēka paņēmienus un nopelnīja komandā labāko lietderības rādītāju +3. Par spēles pirmo zvaigzni atzina trīs rezultatīvu piespēļu autoru Taileru Enisu, bet otrā labākā spēlētāja titulu nopelnīja divus vārtus guvušais Molsons. "Sabres" hokejisti ir uzvarējuši astoņās no pēdējām 11 spēlēm.

Bufalo kluba galvenais treneris Teds Nolans atzina, ka viņa vadītā komanda neaizvadīja skaistāko spēli, taču uzsvēra, ka jo svarīgāka ir spēlētāju ticība pašu spējai vērst situāciju par labu. Nolans arī uzteica Girgensonu par lieliski gūtiem vārtiem pēc Enisa piespēles.

"Flames" hokejisti vairāk uzbruka un viņiem pārliecinoši par labu bija metienu attiecība (45:19), taču pie uzvaras tika Bufalo klubs.

Šosezon 29 spēlēs 20 gadu vecais Girgensons ir iemetis deviņus vārtus un veicis septiņas piespēles, kļūstot par "Sabres" otro rezultatīvāko spēlētāju un labāko vārtu guvēju. Girgensons jau ir iemetis vairāk vārtu nekā visā iepriekšējā "Sabres" sezonā, kad pretinieku vārtsargus viņš pārspēja astoņas reizes.

Girgensons arvien ir līderis līdzjutēju balsojumā par NHL Zvaigžņu spēles sastāvu. Līdzjutēju vērtējumā noteiks pirmos sešus hokejistus, tostarp trīs uzbrucējus, kas 25.janvārī Kolumbusā dosies laukumā Zvaigžņu spēlē.

Bufalo klubs ar 29 spēlēs gūtiem 24 punktiem ieņem 15. vietu Austrumu konferencē, bet līgas kopvērtējumā ir 27.vietā 30 komandu konkurencē. Nākamo spēli "Sabres" aizvadīs sestdien mājās pret Floridas "Panthers".