Zviedrijas hokejisti rāmā bronzas finālā pārspēj Kanādas izlasi. Galvenie notikumi

Zviedrijas hokeja valstsvienība svētdien Prāgā spēlē par 3. vietu ar 4:2 uzvarēja Kanādu un nopelnīja bronzas medaļas pasaules čempionātā. Spraigāka spēkošanās laukumā risinājās tikai pēdējā trešdaļā, pirms kuras abas komandas bija guvušas pa vieniem vārtiem.

Kanādas izlase iepriekšējos četrus čempionātus pēc kārtas nebija palikusi bez medaļām, turpretim zviedri līdz godalgām nebija tikuši kopš 2018. gada, kad skandināvi otro sezonu pēc kārtas kļuva par titula ieguvējiem.

Zviedrijas izlase gūst pirmos vārtus

Abām komandām spēlējot mierīgu hokeju bez aktīvas spēka spēles, rezultātu 13. minūtē atklāja zviedri, Karlam Grundstrēmam no tuvas distances trāpot zem pārliktņa.

Kanādas izlase panāk neizšķirtu

Kanādieši sparīgāk sāka otro trešdaļu un panāca izlīdzinājumu. Dilans Kozenss tika pie netraucēta metiena un pārspēja zviedru vārtsargu Filipu Gustavsonu.

Kanāda iegūst vienu vārtu pārsvaru

Pjērs Liks Dibuā pēdējā trešdaļā izvirzīja Kanādu vadībā, bez ripas apturēšanas metot pa Gustavsona vārtiem ātra uzbrukuma noslēgumā.

Zviedri izlīdzina rezultātu

Zviedriem gan neizdevās izmantot skaitlisko pārsvaru, toties trešā perioda vidū Erika Karlsona tāls un spēcīgs metiens ļāva atjaunot neizšķirtu.

Zviedrijas izlase atgūst vadību

Grundstrēms sešas minūtes pirms pamatlaika beigām laukuma malā uztvēra Kanādas vārtsarga Džordana Biningtona mesto ripu un raidīja to vārtos. Biningtonam skatu bija aizsedzis aizsargs, un ripa ielidoja vārtu augšējā stūrī.

Ripa ielido tukšos Kanādas vārtos

Centienos panākt neizšķirtu Kanāda aizstāja vārtsargu ar laukuma spēlētāju un mača izskaņā ielaida vārtus pēc Markusa Johansona metiena.

Čempionāta noslēgumā titula mačā svētdien vakarā spēkosies Šveices un Čehijas izlases.

Pusfinālos sestdien čehi bija pārāki par Zviedrijas izlasi, savukārt šveicieši uzveica līdzšinējos čempionus Kanādas hokejistus.

Latvijas valstsvienība čempionātu noslēdza grupas kārtā un kopvērtējumā ieguva 9. vietu.